Trwa ładowanie...
d21fawr

Plaza Centers: Prawa poboru w notowaniach na giełdach w Londynie i Warszawie

Warszawa, 02.12.2014 (ISBnews) - Prawa poboru akcji Plaza Centers zostały dopuszczone do notowań na rynkach głównych giełd w Londynie i Warszawie, podała spółka.

Share
d21fawr

GPW podała wcześniej, że prawa poboru spółki będą notowane w dniach 1-10 grudnia br.

Po tym, jak akcjonariusze Plaza Centers zaakceptowali na walnym zgromadzeniu 28 listopada emisję praw poboru, akcje nowej emisji zostały objęte przez Elbit Ultrasound (Luxembourg) (EUL) - spółkę w 100% zależną od Elbit Imaging Limited - oraz Burlington Loan Management Limited (BLML) - powiązaną z Davidson Kempner Capital Management LP - za łączną kwotę 20 mln euro.

Po zamknięciu oferty praw poboru, odpowiednia liczba akcji zostanie wydana na rzecz spółek EUL i BLML.

Holenderski sąd potwierdził, że jego wyrok zatwierdzający plan restrukturyzacji Plaza Centers jest wiążący, co oznacza, że wszedł on w życie z dniem 18 lipca br.

d21fawr

Spółka informowała wcześniej, że 92% wierzycieli poparło jej plan restrukturyzacji, który przewiduje m.in. opóźnienie płatności kapitałowych obligacji serii A i B o co najmniej 3,5 roku, przy czym obligatariusze mają uzyskać dodatkowo m.in. 1,5% p.a. oraz 13,21% akcji po planowanej emisji o wartości 20 mln euro, jak również możliwość wcześniejszej spłaty w przypadku sprzedaży aktywów przez spółkę.

Grupa Plaza Centers jest deweloperem centrów handlowo-rozrywkowych, działającym na obszarze rynków wschodzących. Plaza Centers jest spółką pośrednio zależną od Elbit Imaging Ltd., izraelskiej spółki publicznej, notowanej w Tel Awiwie i na Nasdaq. Plaza Centers jest notowana na warszawskiej giełdzie od 2007 roku.

(ISBnews)

d21fawr

Podziel się opinią

Share
d21fawr
d21fawr