Trwa ładowanie...
d1ruetx

Poczta Polska inwestuje w samoobsługowe automaty. Koniec ze znienawidzonym awizo?

Pakomatic – oto nowy pomysł Poczty Polskiej. Maszyny do wysyłki i odbioru przesyłek mają być lepszą wersją popularnych automatów firmy InPost. Pierwsze urządzenia trafiły już do mieszkańców warszawskiego Żoliborza. W planach są kolejne lokalizacje.
Głosuj
Głosuj
Podziel się
Opinie
Poczta Polska inwestuje w samoobsługowe automaty. Koniec ze znienawidzonym awizo?
(Agencja Gazeta, Fot: Jakub Orzechowski)
d1ruetx

Co różni Pacmatic od Pocztomatów inPostu? Urządzenia Poczty są montowane bardzo blisko miejsca zamieszkania w blokach lub kamienicach. Maszyny InPost z reguły stoją w pobliżu sklepów, przystanków czy centrów handlowych. Kolejną różnicą jest czas oczekiwania paczki. W Pakomatic jest to 7 dni, w inPost – 48 godzin.

Rozwiązanie jest przeznaczone dla przesyłek kurierskich. Chodzi o to, by klient mógł odebrać paczkę w dogodnym dla siebie terminie, bez konieczności umawiania się z kurierem czy odbierania przesyłki u pani z pobliskiego sklepu. W końcu też nie trzeba będzie stać w kolejce na poczcie ze znienawidzonym awizo.

d1ruetx

Jak działają automaty? Podczas składania zamówienia trzeba wybrać dostawę przez firmę kurierską, która współpracuje z Pacomatic lub skorzystać z dostawy paczek Poczty Polskiej. Po umieszczeniu przesyłki w maszynie przychodzi powiadomienie sms z kodem. Dzięki niemu w dowolnym momencie możesz odebrać zakupy. Za pośrednictwem tego systemu można także wysłać paczkę.

Maszyny Poczty są projektowane indywidualnie pod obiekt. Mogą stać przy skrytkach pocztowych, w korytarzach lub w garażu. Z urządzeń korzystają już mieszkańcy Żoliborza. W planach są kolejne lokalizacje.

Zobacz, co można kupić na poczcie. Partyjna księgarnia?

d1ruetx

Podziel się opinią

Share

d1ruetx

d1ruetx