Trwa ładowanie...
d17owk8
d17owk8

Poczta Polska ma dwuletnie strategiczne partnerstwo ze sklepem Allegro

Warszawa, 22.11.2016 (ISBnews) - Poczta Polska nawiązała strategiczne partnerstwo ze sklepem Allegro, prowadzonym przez  największą platformę handlu elektronicznego w Polsce. Dotychczas Poczta Polska obsługiwała jedynie osoby i sklepy sprzedające poprzez Allegro. Teraz będzie także obsługiwała sklep należący do tej platformy, podał operator. Poczta będzie obsługiwać ok. 1,5 mln zamówień rocznie i jest gotowa na rozszerzenie współpracy na kolejne obszary.
Głosuj
Głosuj
Podziel się
Opinie
d17owk8

Poczta wskazała, że współpraca ze sklepem Allegro to element konsekwentnie realizowanej strategii grupy, która zakłada ekspansję na rynku logistyki e-commerce przy zachowaniu najwyższej jakości usług i maksymalnym wykorzystaniu nowoczesnych technologii.

"Wdrożenie dwuletniego kontraktu na obsługę Sklepu Allegro to umocnienie naszej pozycji na rynku e-commerce i duży sukces zespołu sprzedaży. Nasza oferta została wybrana nie tylko z powodu spełnienia oczekiwań Allegro dotyczących jakości usług, ale również ze względu na chęć współpracy kontrahenta z rzetelnym operatorem" - powiedział zastępca dyrektora sprzedaży PP Rafał Pietrwalski, cytowany w komunikacie.

Według danych Poczty Polskiej, spółka obsługuje 60% paczek i przesyłek na platformie Allegro.

d17owk8

Dzięki partnerstwu, klienci sklepu Allegro mogą już korzystać z trzech rodzajów przesyłek obsługiwanych przez Pocztę: przesyłki poleconej Allegro, Pocztex Ekspres 24 i Pocztex Kurier 48.

W listopadzie br. Poczta rozszerzy swoją sieć click & collect o 1 700 kiosków i saloników sieci Ruch. Usługa "Odbiór w Punkcie" obejmuje też 4 100 placówek Poczty Polskiej i 1 000 stacji paliw Orlen. Razem z punktami sieci Ruch klienci mają do dyspozycji blisko 7 tysięcy punktów odbioru paczek. Strategia Poczty Polskiej zakłada dalsze zwiększanie liczby punktów odbioru przesyłek - w 2017 r. ma być ich już 10 tys.

Według badań Gemius/PBI we wrześniu tego roku Allegro.pl posiadało 15,39 mln realnych użytkowników i zanotowało 1,13 mld odsłon. Właścicielem Allegro jest grupa funduszy Cinven, Permira i Mid Europa Partners.

(ISBnews)

d17owk8

Podziel się opinią

Share
d17owk8
d17owk8