Trwa ładowanie...

Poczta Polska rezygnuje z niegdyś ważnej usługi. Zmiany od 1 października

Rozwój nowych technologii doprowadził do końca pewnej epoki. Znika jedna z najstarszych usług pocztowych. Poczta Polska od 1 października rezygnuje z telegramu.

W artykule znajdują się linki i boksy z produktami naszych partnerów. Wybierając je, wspierasz nasz rozwój.

Poczta Polska rezygnuje z niegdyś ważnej usługi. Zmiany od 1 październikaŹródło: WP.PL, fot: Mateusz Madejski
dpy7irc
dpy7irc

Telegram zniknie, ale nie do końca. Nie będą mogli go wysyłać klienci indywidualni. Dla biznesowych usługa nadal będzie aktywna. Zmiany wejdą w życie 1 października 2018 roku. Decyzja już zapadła.

„Od 01.10.2018 r. usługa telegram pocztowy zostaje wycofana dla klientów indywidualnych. Usługa będzie dostępna wyłącznie dla klientów biznesowych.”– informuje Poczta Polska.

Poczta Polska przejęła telegramy w 2002 r. od Telekomunikacji Polskiej. Ta z nich zrezygnowała, bo uważała je za przestarzałe i nierentowne.

dpy7irc

Dostarczanie telegramów jest tzw. niepowszechną usługą pocztową, więc Poczta nie jest zobligowana do ich nadawania.

Jeszcze na początku lat 90. telegramy były bardzo popularne, wysyłano ich około 10 mln rocznie, jednak wraz z rozwojem internetu i telefonii komórkowej zainteresowanie tą usługą szybko spadało. – informuje PAP.

Poczta Polska to narodowy i największy operator na rodzimym rynku, jej sieć obejmuje prawie 7500 placówek, filii i agencji pocztowych. Świadczy usługi komunikacyjne, paczkowo – kurierskie i logistyczne. Z usług Poczty Polskiej korzysta ponad 90 proc. Polaków.

Zobacz też: Innowacje w Poczcie Polskiej

icon info

W artykule znajdują się linki i boksy z produktami naszych partnerów. Wybierając je, wspierasz nasz rozwój.

dpy7irc
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

Komentarze

Trwa ładowanie
.
.
.
dpy7irc