Trwa ładowanie...

Poczta Polska sprzedaje znaczek na 25-lecie Radia Maryja. WOŚP takiego zaszczytu nie dostąpiła

Specjalna koperta i znaczek z wizerunkiem Maryi - tak Poczta Polska postanowiła uczcić 25-lecie Radia Maryja, rozgłośni o. Tadeusza Rydzyka. Dokładnie taki sam jubileusz obchodzi w tym roku WOŚP. Ale fundacja Jurka Owsiaka nie dostąpiła tego zaszczytu. Poczta z emisji znaczka dla Orkiestry wycofała się praktycznie w ostatniej chwili.

Share
Poczta Polska sprzedaje znaczek na 25-lecie Radia Maryja. WOŚP takiego zaszczytu nie dostąpiłaFot: Piotr Drabik/flickr (CC BY 2.0)
d75zkjf

Specjalna koperta i znaczek z wizerunkiem Maryi - tak Poczta Polska postanowiła uczcić 25-lecie Radia Maryja, rozgłośni o. Tadeusza Rydzyka. Dokładnie taki sam jubileusz będzie w styczniu 2017 r. obchodzić WOŚP. Ale fundacja Jurka Owsiaka nie dostąpiła tego zaszczytu. Poczta z emisji znaczka dla Orkiestry wycofała się praktycznie w ostatniej chwili.

Znaczek z wizerunkiem Maryi został wprowadzony do obiegu w piątek w nakładzie 360 tys. sztuk. Kosztuje 2 zł. Autorką jest Marzanna Dąbrowska. Jak podaje Poczta, "znaczek wydrukowano techniką rotograwiurową, na papierze fluorescencyjnym, w formacie znaczka 43 x 31,25 mm".

[

Materiały prasowe/Poczta Polska ]( # )

d75zkjf

Poczta sprzedaje również okolicznościową kopertę z już naklejonym znaczkiem. Widnieje na niej cytat papieża Jana Pawła II: "Cenny wkład Radia Maryja w dzieło nowej ewangelizacji buduje rodzinę Bogiem silną, wychowuje społeczeństwo, a zwłaszcza młode pokolenie, do cywilizacji miłości".

WOŚP bez znaczka

W tym roku wyjątkowo nie będzie znaczka z WOŚP. Choć fundacja Jurka Owsiaka także będzie obchodzić 25-lecie działalności, Poczta nie zgodziła się na emisję. Uzasadniała to kosztami - druk znaczków miał kosztować nieco ponad 90 tys. zł. W zamian Poczta będzie drukowała w styczniu tylko kartki pocztowe poświęcone WOŚP - za nie zapłaci już tylko 8 tys. zł.

Poczta Polska współpracowała z Orkiestrą nieprzerwanie od drugiego finału, czyli od 1994 roku. Jeszcze rok temu Poczta Polska twierdziła, że znaczki Orkiestry cieszą się dużą popularnością: w 2015 r. z wydrukowanych 540 tys. znaczków, klienci mieli kupić 459 tys. sztuk.

d75zkjf
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

Komentarze

Trwa ładowanie
.
.
.
d75zkjf
d75zkjf