Trwa ładowanie...
dxopdlq
dxopdlq

Pod koniec V Ipopema chce zadebiutować na GPW; nie przeprowadzi nowej emisji

7.5.Warszawa (PAP) - Ipopema planuje zadebiutować pod koniec maja na giełdzie w Warszawie. Inwestorom instytucjonalnym zostaną zaoferowane akcje stanowiące 18,4 proc. kapitału....
Share
dxopdlq

7.5.Warszawa (PAP) - Ipopema planuje zadebiutować pod koniec maja na giełdzie w Warszawie. Inwestorom instytucjonalnym zostaną zaoferowane akcje stanowiące 18,4 proc. kapitału. Spółka nie przeprowadzi nowej emisji, a oferowane akcje będą pochodzić od Manchester Securities Corporation i pracowników - poinformował Jacek Lewandowski, prezes spółki.

"Obecne kapitały pozwalają nam na prowadzenie działalności, dlatego nie przeprowadziliśmy emisji nowych akcji" - powiedział Lewandowski na konferencji.

"Manchester Securities Corporation jest gotowy, aby sprzedać połowę swojego 30 proc. pakietu. Zdecydowaliśmy się zaoferować te akcje inwestorom instytucjonalnym" - dodał.

dxopdlq

Z oferowanych nowym akcjonariuszom 18,4 proc. kapitału, 17 proc. pochodzi od Manchester Securities Corporation, pozostałe od pracowników.

Obecnie Ipopema prowadzi rozmowy z potencjalnymi inwestorami.

"Pewności, że wszystkie oferowane akcje zostaną nabyte nie mamy, cały czas prowadzimy rozmowy z inwestorami" - powiedział Lewandowski.

"Liczymy na zainteresowanie naszymi akcjami ze strony funduszy inwestycyjnych, emerytalnych oraz innych instytucji finansowych" - dodał.

dxopdlq

Debiut na giełdzie wynika ze zobowiązań, zawartej w 2006 roku, umowy z Manchester Securities Corporation oraz planów wprowadzenia programu motywacyjnego dla pracowników.

W środę KNF zatwierdziła prospekt emisyjny Ipopemy.

Spółka zamierza rozszerzyć działalność brokerską na Węgry i Czechy.

"Chcemy rozwijać nasze usługi na giełdach w Budapeszcie i Pradze. Na tych rynkach jest miejsce na jeszcze jednego gracza" - powiedział Stanisław Waczkowski, wiceprezes zarządu.

dxopdlq

"Chcemy, aby nasze pierwsze transakcje na giełdzie w Budapeszcie były jeszcze w tym roku" - dodał.

Przedstawiciele spółki zapowiedzieli również, że chcą powalczyć o pozycję lidera na polskim rynku brokerskim. W tej chwili Ipopema jest czwartym co do wielkości biurem maklerskim z 9 proc. udziałem w rynku. Będący liderem ING Securities ma prawie 13 proc.

Ipopema działa w czterech segmentach: usługach brokerskich, bankowości inwestycyjnej, zarządzaniu aktywami i doradztwie biznesowym. "Chcemy się koncentrować na obszarach, w których działamy obecnie. Nadal będziemy oferować głównie usługi dla klientów biznesowych" - powiedział Lewandowski.

Jacek Lewandowski z żoną kontrolują 38,75 proc. kapitału akcyjnego. Manchester Securities Corporation posiada 30 proc., a pozostałe ponad 30 proc. znajduje się w posiadaniu pracowników spółki. (PAP)

jru/ pam/

dxopdlq

Podziel się opinią

Share
dxopdlq
dxopdlq