Trwa ładowanie...
d2np2r0
12-04-2016 15:50

Podkarpackie/ 23 mln zł na usuwanie skutków klęsk żywiołowych

23 mln zł otrzymały podkarpackie samorządy na usuwanie skutków klęsk żywiołowych. Pieniądze, które pochodzą z rezerwy celowej budżetu państwa, przeznaczone zostaną głównie na remont lub odbudowę infrastruktury drogowej.

Share
d2np2r0

Promesy na usuwanie skutków klęsk żywiołowych zostały wręczone samorządowcom we wtorek w Podkarpackim Urzędzie Wojewódzkim. W sumie otrzymało je 79 samorządów.

Jak powiedziała we wtorek wojewoda podkarpacki Ewa Leniart, region w ostatnich latach dość mocno doświadczał klęsk żywiołowych.

"Dlatego bardzo duże znaczenie ma wsparcie, którego udziela rząd na usuwanie skutków żywiołów. Jesteśmy świadomi, że bez tego wsparcia z całą pewnością niektóre skutki tych klęsk, np. na drogach, nie zostałyby usunięte" - dodała.

Jedną z największych promes otrzymał we wtorek powiat lubaczowski - ponad 1 mln zł. Za te pieniądze przebudowana zostanie droga powiatowa Kowalówka-Gorajec-Nowe Sioło. Podobną kwotę otrzymał również powiat dębicki, który wyremontuje drogę powiatową Straszęcin-Wiewiórka.

d2np2r0

Promesę na kwotę 60 tys. zł otrzymał burmistrz Ustrzyk Dolnych Bartosz Romowicz, który powiedział PAP, że pozwoli ona na remont drogi gminnej w Łobozowie Górnym. Trasa została zniszczona w trakcie powodzi w 2014 r. "Nawet tak niewielkie pieniądze są dla nas istotne, bo obecnie ciężko jest uzyskać z zewnątrz środki na remonty dróg" - zaznaczył burmistrz.

Podkarpacie w latach 2010-2015 otrzymało promesy na usuwanie skutków klęsk żywiołowych powstałych w infrastrukturze w wysokości ponad 674,6 mln zł.

d2np2r0
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

Komentarze

Trwa ładowanie
.
.
.
d2np2r0