Trwa ładowanie...
dy8kmqy
dy8kmqy
Zamieszczone na stronach internetowych portalu WP.PL materiały sygnowane skrótem "PAP" stanowią element Serwisów Informacyjnych PAP, będących bazami danych, których producentem i wydawcą jest Polska Agencja Prasowa S.A. z siedzibą w Warszawie, chronionych przepisami ustawy z dnia 4 lutego 1994 r. o prawie autorskim i prawach pokrewnych oraz ustawy z dnia 27 lipca 2001 r. o ochronie baz danych. Powyższe materiały wykorzystywane są przez WP.PL na podstawie stosownej umowy licencyjnej. Jakiekolwiek ich wykorzystywanie przez użytkowników portalu, poza przewidzianymi przez przepisy prawa wyjątkami, w szczególności dozwolonym użytkiem osobistym, jest zabronione. PAP S.A. zastrzega, iż dalsze rozpowszechnianie materiałów, o których mowa w art. 25 ust. 1 pkt. b) ustawy o prawie autorskim i prawach pokrewnych, jest zabronione.

Podkarpackie/ 24 zezwolenia w ubiegłym roku w tarnobrzeskiej SSE

Utworzenie niemal 1,5 tys. nowych miejsc pracy zadeklarowali przedsiębiorcy, którzy otrzymali w ubiegłym roku 24 zezwolenia na prowadzenie działalności w tarnobrzeskiej Specjalnej Strefie Ekonomicznej.
Głosuj
Głosuj
Podziel się
Opinie
dy8kmqy

Jak powiedział PAP dyrektor tarnobrzeskiego oddziału Agencji Rozwoju Przemysłu (ARP), która zarządza strefą, Maciej Ślęzak, ubiegłoroczni inwestorzy zadeklarowali nakłady w wysokości ponad 1,7 mld zł.

"Te wszystkie dane pokazują, że 2016 r. to był dobry rok. Szczególnie, że pozyskaliśmy kilka dużych inwestycji. Należy tu wymienić przede wszystkim LG Energy, to jedna z największych inwestycji w kraju" - dodał Ślęzak.

Firma w podstrefie Wrocław-Kobierzyc będzie produkować baterie litowo-jonowe do akumulatorów stosowanych w pojazdach elektrycznych. W ramach inwestycji LG Energy utworzy ponad 700 nowych miejsc pracy i zainwestuje 1,3 mld zł.

dy8kmqy

W 2016 r. tarnobrzeska SSE powiększyła się o ok. 125 ha m.in. w Przemyślu i Gorzycach.

Zdaniem Ślęzaka, dzięki nowym terenom oferta strefy jest coraz bardziej konkurencyjna dla przedsiębiorców. "Zainteresowanie nowymi terenami jest bardzo duże. Już teraz mogę powiedzieć, że prowadzimy rozmowy nad 8 projektami o wartości ok. 550 mln zł. Sądzę, że więcej będzie można dodać za kilka miesięcy" - podkreślił dyr. tarnobrzeskiego oddziału ARP.

Pytany o plany na bieżący rok Ślęzak odpowiedział, że chciałby, aby w strefie pojawiła się podobna ilość inwestorów, jak w roku 2016. "Choć wiadomo, że to inwestorzy ostatecznie decydują, gdzie ulokują swój biznes" - zastrzegł.

Tarnobrzeska Specjalna Strefa Ekonomiczna Euro-Park Wisłosan powstała w 1997 r. Od początku istnienia TSSE wydano ponad 320 zezwoleń, nakłady inwestycyjne wyniosły w niej prawie 8,5 mld zł. Dzięki strefie powstało do tej pory ponad 24 tys. nowych miejsc pracy. Całkowita powierzchnia strefy wynosi ponad 1868 ha. Podstrefy TSSE znajdują się w województwach m.in. dolnośląskim, lubelskim i mazowieckim.

dy8kmqy

Podziel się opinią

Share
dy8kmqy
dy8kmqy