Trwa ładowanie...
du4kme1
12-05-2016 14:40

Podkarpackie/ Otwarto pierwszą halę parku logistycznego w Młynach

W czwartek oddana została do użytku pierwsza hala w ramach parku logistycznego Waimea Logistic Park Korczowa. Inwestycja powstała w miejscowości Młyny k. przejścia granicznego z Ukrainą w Korczowej na Podkarpaciu. Koszt całej inwestycji to 110 mln zł.

du4kme1
du4kme1

Jak powiedział podczas uroczystego otwarcia prezes zarządu Waimea Holding Andrzej Rosiński, park będzie "logistyczną bramą na Wschód". "Nasza inwestycja dedykowana jest w szczególności do tych firm, które przed dostarczeniem towarów na Ukrainę czy inne rynki wschodnie będą chciały magazynować, konfekcjonować, czy skorzystać z dostępnych usług logistycznych jeszcze na terenie Unii Europejskiej" - dodał.

Zdaniem Rosińskiego, lokalizacja inwestycji - przy autostradzie A4, na trasie głównego europejskiego korytarza tranzytowego relacji wschód-zachód - wykreuje zwiększone zapotrzebowanie na powierzchnie magazynowe w całym regionie.

Pierwsza hala ma powierzchnię 7,2 tys. m kw., koszt jej powstania to 26 mln zł. Wyposażona została w nowoczesne technologie, które zapewniają możliwość prowadzenia szeroko rozumianych usług logistycznych. Powstał również przestronny plac manewrowy dla samochodów ciężarowych i osobowych oraz strzeżony parking dla TIR-ów.

W ramach Waimea Logistic Park Korczowa na 12-hektarowej działce powstaną docelowo trzy hale magazynowe o łącznej powierzchni 50 tys. mkw. wraz z powierzchnią biurową, parkingami, możliwością produkcji i skorzystania z usług logistycznych. Na terenie parku funkcjonować będą Agencje Celne, punkty odprawy celnej oraz kantor wymiany walut.

du4kme1

Według szacunków pracę na terenie parku może znaleźć nawet 2 tys. osób. Zatrudnienie będą mogły znaleźć osoby w różnych sektorach, w szczególności w zakresie magazynowania przesyłek, konfekcjonowania towarów, na liniach produkcyjnych lub montażowych, w usługach, gastronomii, w obsłudze serwisowej samochodów dostawczych.

Waimea Logistic Park Korczowa docelowo będzie oferować całodobową obsługę dla TIR-ów oraz zaplecze socjalne dla kierowców wraz z kantyną. Łączna wartość inwestycji wyniesie 110 mln zł.

du4kme1
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

Komentarze

Trwa ładowanie
.
.
.
du4kme1