Trwa ładowanie...
d14ymvy
16-05-2016 13:35

Podlaskie/ Działki w podstrefach Suwalskiej SSE na sprzedaż

10,8 ha terenów pod inwestycje wystawiły łącznie w ostatnich dniach na sprzedaż samorządy Białegostoku i Łomży. Działki znajdują się w podstrefach Suwalskiej Specjalnej Strefy Ekonomicznej. Otwarcie przetargowych ofert - w lipcu.

Share
d14ymvy

Grunty pod inwestycje w Białymstoku znajdują się obok Białostockiego Parku Naukowo-Technologicznego (BPNT). Zostały uzbrojone w niezbędną infrastrukturę w ramach budowy parku.

Obecnie na sprzedaż wystawiono trzy nieruchomości przy BPNT. Dwie działki mają powierzchnię po ok. 1,3 ha (cena wywoławcza każdej to 2 mln zł netto). W poniedziałek ogłoszono przetarg na sprzedaż trzeciej działki o powierzchni 1,8 ha (cena wywoławcza 3 mln zł netto). Rzeczniczka prezydenta Białegostoku Urszula Mirończuk poinformowała PAP, że na sprzedaż będą wystawiane kolejne działki.

Jak podkreślił cytowany w komunikacie prasowym prezydent Białegostoku Tadeusz Truskolaski, władzom miasta zależy na przyciąganiu kolejnych inwestorów, by powstawały nowe miejsca pracy. Na działkach w podstrefie mogą powstawać przedsięwzięcia produkcyjne i usługowe o innowacyjnym charakterze.

Łącznie przy BPNT powstało 23 ha gruntów pod inwestycje. Projekt był dofinansowany z UE z programu Rozwój Polski Wschodniej 2007-2013. 2,6 ha w 2014. r. kupiły tam dwie firmy, pozostałe ponad 20 ha włączono do podstrefy SSSE.

d14ymvy

Pięć nieruchomości o łącznej powierzchni 6,4 ha jest również na sprzedaż w podstrefie Łomża. To kolejny przetarg na te nieruchomości, których ceny władze Łomży obniżały już dwa razy. Ostatnich obniżek - o 40 proc. - prezydent Łomży dokonał w marcu. Była to maksymalna obniżka cen, jaką dopuszcza ustawa o gospodarce nieruchomościami.

Teraz miasto Łomża chce sprzedać inwestorom działkę o powierzchni ponad 2,4 ha (cena wywoławcza ponad 1,3 mln zł netto) oraz cztery inne grunty o powierzchni ok. 1 ha każdy. Ceny wywoławcze po obniżkach wynoszą od 542,4 tys. zł do 573,7 tys. zł. netto.

Suwalska SSE to - po poszerzeniu jesienią 2015 r. - 635 ha pod inwestycje w siedmiu podstrefach: Białystok, Suwałki, Grajewo, Łomża, Bielsk Podlaski, Siemiatycze, Czyżew, Hajnówka, Narewka, Nowogród, Sejny i Zabłudów w woj. podlaskim, Olecko, Ełk i Gołdap w woj. warmińsko-mazurskim oraz Małkinia Górna w woj. mazowieckim. W strefie działa 96 firm, które zatrudniają 8,9 tys. osób. Łącznie przedsiębiorstwa te zainwestowały ponad 2,5 mld zł.

d14ymvy
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

Komentarze

Trwa ładowanie
.
.
.
d14ymvy
d14ymvy