Trwa ładowanie...

Podpiwek kujawski wpisany na unijną listę. Będzie chroniony, jako produkt regionalny

Kolejny polski produkt otrzymał unijne Chronione Oznaczenie Geograficzne. Podpiwek kujawski znalazł się pośród 43 rodzimych produktów związanych z konkretnym obszarem geograficznym, któremu zawdzięcza szczególną jakość i renomę.
Share
Podpiwek to kolejny polski produkt otrzymał unijne Chronione Oznaczenie Geograficzne.
Podpiwek to kolejny polski produkt otrzymał unijne Chronione Oznaczenie Geograficzne.Źródło: Ministerstwo Rolnictwa
d2w4cgh

Ministerstwo Rolnictwa poinformowało o wpisaniu polskiego trunku z Kujaw do rejestru Komisji Europejskiej, tworzonego w ramach europejskiej polityki jakości i ochrony wyjątkowych produktów regionalnych.

Podpiwek Kujawski otrzymał bowiem unijne Chronione Oznaczenie Geograficzne. Obecnie Polska ma 43 takie produkty - wskazuje resort rolnictwa. Wśród nich są takie specjały jak np: obwarzanki krakowskie, rogale Świętomarcińskie, miody pitne - Trójniak i Czwórniak staropolski tradycyjny, czy podhalańska bryndza czy oscypek.

Zobacz: Koronawirus wykrwawia małe browary. Szukają sposobów na przetrwanie

d2w4cgh

Podpiwek kujawski to gazowany, fermentowany, bezalkoholowy napój zbożowy o ciemnobrązowej barwie, wprowadzany do obrotu w dwóch formach: gotowego napoju gazowanego oraz mieszanki suszu, służącej do przygotowywania napoju w warunkach domowych.

Piwo produktem luksusowym. "Dla wielu 3 zł to już za dużo"

Jak podkreśla resort rolnictwa, wpisał się on na stałe w historię regionu Kujaw. "Z uwagi na dużą dostępność surowców służących do wytwarzania podpiwka kujawskiego oraz umiejętności lokalnych producentów ukształtowała się na tym obszarze unikalna metoda wytwarzania podpiwka".

Czytaj: Zwrot akcyzy od przeterminowanego piwa. Projekt resortu finansów

Co oznacza wpisanie na unijną listę? Logo ChOG chroni przed wszelkim bezpośrednim lub pośrednim wykorzystywaniem w celach komercyjnych zarejestrowanej nazwy dla produktów podobnych.

Zapisz się na nasz specjalny newsletter o koronawirusie.

Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl

d2w4cgh

Podziel się opinią

Share
d2w4cgh
d2w4cgh