Trwa ładowanie...
d3uvhes

Podpiwek kujawski wpisany na unijną listę. Będzie chroniony, jako produkt regionalny

Kolejny polski produkt otrzymał unijne Chronione Oznaczenie Geograficzne. Podpiwek kujawski znalazł się pośród 43 rodzimych produktów związanych z konkretnym obszarem geograficznym, któremu zawdzięcza szczególną jakość i renomę.
Głosuj
Głosuj
Podziel się
Opinie
Podpiwek to kolejny polski produkt otrzymał unijne Chronione Oznaczenie Geograficzne.
Podpiwek to kolejny polski produkt otrzymał unijne Chronione Oznaczenie Geograficzne. (Ministerstwo Rolnictwa)
d3uvhes

Ministerstwo Rolnictwa poinformowało o wpisaniu polskiego trunku z Kujaw do rejestru Komisji Europejskiej, tworzonego w ramach europejskiej polityki jakości i ochrony wyjątkowych produktów regionalnych.

Podpiwek Kujawski otrzymał bowiem unijne Chronione Oznaczenie Geograficzne. Obecnie Polska ma 43 takie produkty - wskazuje resort rolnictwa. Wśród nich są takie specjały jak np: obwarzanki krakowskie, rogale Świętomarcińskie, miody pitne - Trójniak i Czwórniak staropolski tradycyjny, czy podhalańska bryndza czy oscypek.

Zobacz: Koronawirus wykrwawia małe browary. Szukają sposobów na przetrwanie

d3uvhes

Podpiwek kujawski to gazowany, fermentowany, bezalkoholowy napój zbożowy o ciemnobrązowej barwie, wprowadzany do obrotu w dwóch formach: gotowego napoju gazowanego oraz mieszanki suszu, służącej do przygotowywania napoju w warunkach domowych.

Piwo produktem luksusowym. "Dla wielu 3 zł to już za dużo"

Jak podkreśla resort rolnictwa, wpisał się on na stałe w historię regionu Kujaw. "Z uwagi na dużą dostępność surowców służących do wytwarzania podpiwka kujawskiego oraz umiejętności lokalnych producentów ukształtowała się na tym obszarze unikalna metoda wytwarzania podpiwka".

Czytaj: Zwrot akcyzy od przeterminowanego piwa. Projekt resortu finansów

Co oznacza wpisanie na unijną listę? Logo ChOG chroni przed wszelkim bezpośrednim lub pośrednim wykorzystywaniem w celach komercyjnych zarejestrowanej nazwy dla produktów podobnych.

Zapisz się na nasz specjalny newsletter o koronawirusie.

Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl

d3uvhes

Podziel się opinią

Share
d3uvhes
d3uvhes