Trwa ładowanie...

Podpiwek kujawski wpisany na unijną listę. Będzie chroniony, jako produkt regionalny

Kolejny polski produkt otrzymał unijne Chronione Oznaczenie Geograficzne. Podpiwek kujawski znalazł się pośród 43 rodzimych produktów związanych z konkretnym obszarem geograficznym, któremu zawdzięcza szczególną jakość i renomę.

Share
Podpiwek kujawski wpisany na unijną listę. Będzie chroniony, jako produkt regionalny
Źródło: Ministerstwo Rolnictwa
dxo90dl

Ministerstwo Rolnictwa poinformowało o wpisaniu polskiego trunku z Kujaw do rejestru Komisji Europejskiej, tworzonego w ramach europejskiej polityki jakości i ochrony wyjątkowych produktów regionalnych.

Podpiwek Kujawski otrzymał bowiem unijne Chronione Oznaczenie Geograficzne. Obecnie Polska ma 43 takie produkty - wskazuje resort rolnictwa. Wśród nich są takie specjały jak np: obwarzanki krakowskie, rogale Świętomarcińskie, miody pitne - Trójniak i Czwórniak staropolski tradycyjny, czy podhalańska bryndza czy oscypek.

dxo90dl

Podpiwek kujawski to gazowany, fermentowany, bezalkoholowy napój zbożowy o ciemnobrązowej barwie, wprowadzany do obrotu w dwóch formach: gotowego napoju gazowanego oraz mieszanki suszu, służącej do przygotowywania napoju w warunkach domowych.

Piwo produktem luksusowym. "Dla wielu 3 zł to już za dużo"

Jak podkreśla resort rolnictwa, wpisał się on na stałe w historię regionu Kujaw. "Z uwagi na dużą dostępność surowców służących do wytwarzania podpiwka kujawskiego oraz umiejętności lokalnych producentów ukształtowała się na tym obszarze unikalna metoda wytwarzania podpiwka".

Co oznacza wpisanie na unijną listę? Logo ChOG chroni przed wszelkim bezpośrednim lub pośrednim wykorzystywaniem w celach komercyjnych zarejestrowanej nazwy dla produktów podobnych.

Zapisz się na nasz specjalny newsletter o koronawirusie.

Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl

dxo90dl

Podziel się opinią

Share
dxo90dl
dxo90dl