Trwa ładowanie...
d3znhbc

Podwyżka stóp w V nie była potrzebna - Bratkowski, RPP

23.07. Warszawa (PAP) - Majowa podwyżka stóp nie była potrzebna - ocenia członek Rady Polityki Pieniężnej Andrzej Bratkowski. Obawia się on, że spadek tempa wzrostu PKB poniżej 2...

d3znhbc
d3znhbc

23.07. Warszawa (PAP) - Majowa podwyżka stóp nie była potrzebna - ocenia członek Rady Polityki Pieniężnej Andrzej Bratkowski. Obawia się on, że spadek tempa wzrostu PKB poniżej 2 proc. może podważyć wiarę w stabilność polskiej gospodarki.

"Patrząc na dane, które napłynęły po tej decyzji, uważam, że ta podwyżka nie była potrzebna. Nie miała żadnego wpływu na inflację w czerwcu, ani na to, co będzie działo się z cenami w tym i kolejnym miesiącu. Decyzję Rady można uzasadnić obawami o kształtowanie się inflacji w ciągu najbliższych kilku kwartałów. Ja takiego zagrożenia nie widzę i uważam, że inflacja będzie się obniżać" - powiedział portalowi Rzeczpospolitej.

"(...)Na ogół opłaca się zaakceptować nieco niższy wzrost, by utrzymać niską inflację, ale na pewno nie opłaca się w imię szybkiego powrotu inflacji do celu narażać gospodarki na recesję. Oceniam, że obecnie, ze względu na sytuację międzynarodową spadek wzrostu poniżej 2 proc. może podważyć wiarę inwestorów w stabilność polskiej gospodarki. Przywrócenie zaufania wymagałoby wzmożonej konsolidacji fiskalnej, która z kolei może spowodować recesję w Polsce" - dodał. (PAP)

map/ ana/

d3znhbc
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

Komentarze

Trwa ładowanie
.
.
.
d3znhbc