Trwa ładowanie...

Podwyżki opłat za przejazd A2. Ministerstwo reaguje

Ministerstwo Infrastruktury oraz Generalna Dyrekcja Dróg Krajowych i Autostrad nie zgadzają się na podwyżkę opłat za przejazd autostradą A2 na trasie Nowy Tomyśl – Konin w województwie wielkopolskim. Resort zaznaczył, że koncesjonariusz nie jest związany jego opinią.

Ministerstwo Infrastruktury nie zgadza się na podwyżki cenMinisterstwo Infrastruktury nie zgadza się na podwyżki cenŹródło: East News, fot: ZOFIA BAZAK
d2q0ev3
d2q0ev3

W poniedziałek (11 września) wzrosły opłaty za przejazd płatnymi odcinkami Autostrady Wielkopolskiej na trasie Nowy Tomyśl – Konin. Przejazd każdym z trzech 50 km odcinków autostrady pomiędzy Nowym Tomyślem a Koninem autem osobowym kosztuje 30 zł, czyli o 2 zł więcej niż dotychczas.

Dalsza część artykułu pod materiałem wideo

Statistica. Krajowy Rejestr Długów

Ministerstwo Infrastruktury nie zgadza się na podwyżki

"Ministerstwo Infrastruktury i Generalna Dyrekcja Dróg Krajowych i Autostrad nie zgadzają się na podwyżkę opłat za przejazd autostradą A2. Niestety zgodnie z umową z 1997 r. koncesjonariusz nie jest związany naszą opinią" - podał na Twitterze w poniedziałek resort infrastruktury.

Nowe opłaty za przejazd 150 km koncesyjnym odcinkiem autostrady A2 zostały wprowadzone o godz. 6. Stawka za przejazd każdym z trzech 50 km odcinków autostrady pomiędzy Nowym Tomyślem a Koninem będzie wynosić: 15 zł dla motocykla, 30 zł dla samochodów osobowych, 47 zł dla pojazdów o dwóch osiach, z których co najmniej jedna wyposażona jest w koła bliźniacze oraz motocykli i pojazdów samochodowych o dwóch osiach z przyczepami.

d2q0ev3

Za pojazdy o trzech osiach oraz pojazdy samochodowe o dwóch osiach, z których co najmniej jedna wyposażona jest w koła bliźniacze z przyczepami, trzeba będzie zapłacić 72 zł. Za przejazd pojazdem o więcej niż trzech osiach oraz o trzech osiach z przyczepami opłata wyniesie 109 zł. Przejazd pojazdem ponadnormatywnym kosztować będzie 300 zł.

Dlaczego Autostrada Wielkopolska drożeje?

Rzeczniczka spółki Autostrada Wielkopolska Anna Ciamciak poinformowała, że zmiana związana jest z "utrzymującą się presją inflacyjną oraz wysokimi stopami procentowymi, które to elementy wpływają na wzrost kosztów utrzymania autostrady".

- Stawki opłat za przejazd autostradą ze Świecka do Konina odzwierciedlają rzeczywiste koszty eksploatacji i bieżącego utrzymania infrastruktury drogowej, spłaty zobowiązań kredytowych oraz realizacji wieloletniego planu inwestycyjno–remontowego. Przejazd koncesyjnym odcinkiem autostrady A2 między Nowym Tomyślem a Koninem nie jest w żaden sposób dotowany ze strony państwa, a koszty przejazdu ponoszą kierowcy faktycznie korzystający z autostrady – poinformowała Ciamciak.

Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl
d2q0ev3
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

Komentarze

Trwa ładowanie
.
.
.
d2q0ev3