Trwa ładowanie...
Noble Securities
dolar
26-09-2014 12:00

Podwyżki stóp w Wielkiej Brytanii coraz bliżej

Eurodolar pogłębił spadki w dniu wczorajszym. Para zeszła na chwilę poniżej poziomu 1,2700. Siła dolara jest imponująca. Bez większych korekt kolejny raz z rzędu waluta amerykańska zakończy tydzień na nowych tegorocznych maksimach względem euro.

Podwyżki stóp w Wielkiej Brytanii coraz bliżejŹródło: WP.PL
d34cwpv
d34cwpv

Warto w tym momencie przypomnieć sobie słowa Willama Dudley’a z oddziału Fed w Nowym Jorku, który na początku tego tygodnia wyraził swoje obawy związane z gwałtownym umocnieniem dolara. Jego daniem tak silna aprecjacja w dość krótkim czasie może hamować wzrost gospodarczy i osłabiać wysiłki Fed mające na celu pobudzenie inflacji. W podobnym tonie wypowiadał się także Dennis Lockhart, który zwrócił uwagę na to, że silny dolar może osłabić eksport w najbliższych miesiącach. Jego zdaniem stopy procentowe będą podnoszone dopiero w połowie 2015 roku bądź później.

Ponadto należy pamiętać o słabym wzroście gospodarczym w Europie i Japonii, co najprawdopodobniej odbije się negatywnie również na dynamice wzrostu amerykańskiej gospodarki. Być może te czynniki będą stanowiły obecnie przedmiot do dalszych przemyśleń dla tych członków FOMC, którzy stanowią bardziej jastrzębie skrzydło Fed.

Podczas swojego wczorajszego wystąpienia Mark Carney powiedział, że podwyżki stóp procentowych są coraz bliżej. Szef Banku Anglii pokreślił, że termin pierwszej podwyżki kosztu pieniądza będzie zależał od napływających danych. Słowa te wsparły notowanie funta względem dolara i euro. EURGBP znalazł się wczoraj na nowych minimach w tym roku i zbliżył się tym samym do istotnego wsparcia na poziomie 0,7756, które wyznacza minimum z 15 lipca 2012 roku.

Kontrast pomiędzy polityką monetarną Europejskiego Banku Centralnego i Banku Anglii powinien sprzyjać spadkom na tej parze w dłuższym terminie. Co więcej należy pamiętać, że rośnie jastrzębie skrzydło wśród członków MPC. Na ostatnich dwóch posiedzeniach zarówno Martin Weale, jak i Ian McCafferty głosowali za podwyżką kosztu pieniądza.

d34cwpv

Opublikowany w dniu dzisiejszym indeks Gfk za październik potwierdził, że spada zaufania niemieckich konsumentów. Wskaźnik ten obniżył się do 8,3 pkt. z 8,6 pkt. miesiąc wcześniej. Dziś poznamy jeszcze dane odnośnie PKB w USA oraz indeks nastrojów Uniwersytetu Michigan. Analitycy oczekują, że dynamika wzrostu PKB w drugim kwartale wyniesie 4,6% oraz prognozują dalszy wzrost indeksu nastrojów amerykańskich konsumentów do 84,7 pkt. z 82,5 pkt.

EURUSD
Wykres tygodniowy eurodolara mówi sam za siebie. Wczoraj para przełamała istotne wsparcie w postaci zniesienia 61,8% całości fali wzrostowej kształtującej się od drugiej połowy lipca 2012 roku w rejonie 1,2790, co z technicznego punktu widzenia otwiera drogę do dalszych spadków. Dziś para znalazła się na nowych tegorocznych minimach, a najbliższe wsparcie wyznacza poziom 1,2660 w postaci minimum z 11 listopada 2012 roku. W średnim terminie należy oczekiwać pogłębienia spadków w okolice 1,2460, gdzie silne wsparcie wyznacza 78,6% zniesienia Fib całości impulsu wzrostowego z poziomu 1,2040 wraz z projekcją 161,8% całości fali spadkowej z poziomu 1,3710 na 1,2745.

EURUSD

EURUSD pogłębił spadki w dniu wczorajszym. Para przetestowała poziom 1,27, co sprowadziło notowania na nowe tegoroczne minima. Dzisiaj spadki wyhamowały i widzimy próbę lekkiego odreagowania. Jak na razie para broni wsparcia na poziomie 1,2696. 50-okresowa średnia EMA na wykresie godzinowym wyznacza najbliższy opór na poziomie 1,2767. Tuż powyżej tego poziomu przebiega 38,2% zniesienia Fib całości fali spadkowej z poziomu 1,29.
[ EURUSD

]( http://finanse.wp.pl/w1,EUR,w2,USD,notowania-waluty-online-waluta.html )

d34cwpv

GBPUSD

Po wczorajszych słowach Carneya powinien poprawić się sentyment do waluty brytyjskiej. Jak na razie spadki na GBPUSD wyhamowały w rejonie 50% zniesienia Fib całości korekty wzrostowej z poziomu 1,6051. Jeśli wczorajsze minimum dzienne zostanie wybronione, to jest szansa na powrót notowań funta w rejon 1,6523, gdzie przebiega 41,4% zniesienia Fib całości fali spadkowej z poziomu 1,7191 oraz maksimum lokalne z 19 września. 0,8065.
[ GBPUSD

]( http://finanse.wp.pl/w1,GBP,w2,PLN,notowania-waluty-online-waluta.html )

d34cwpv

Anna Wrzesińska

Noble Securities S.A.

| Materiał został przygotowany z należytą starannością i rzetelnością, na podstawie ogólnodostępnych informacji, ale ani autor, ani Noble Securities S.A. (NS) nie gwarantują jego kompletności i dokładności. Materiał nie został sporządzony zgodnie z wymogami określonymi w Rozporządzeniu Ministra Finansów z dnia 19 października 2005r. w sprawie informacji, stanowiących rekomendacje, dotyczące instrumentów finansowych, ich emitentów, lub wystawców (Dz.U. Nr 206, poz. 1715). Nie stanowi rekomendacji w rozumieniu tego Rozporządzenia, nie powinien być też rozumiany jako materiał o charakterze doradczym, lub jako podstawa do podejmowania działań, lub decyzji inwestycyjnych. Osoba korzystająca z opracowania nie może rezygnować z przeprowadzenia niezależnej oceny i uwzględnienia innych czynników ryzyka niż przedstawione w materiale. Wszystkie opinie i prognozy przedstawione w tym opracowaniu są jedynie wyrazem opinii autora (autorów) w dniu publikacji i nie są to opinie czy prognozy NS. NS ani osoby zatrudnione przez
NS nie ponoszą odpowiedzialności za działania, lub zaniechania osób, lub podmiotów, korzystających z opracowania, ani za działania, lub decyzje inwestycyjne podjęte na podstawie opracowania, ani za szkody poniesione w wyniku tych działań, lub decyzji inwestycyjnych. Osiągnięcie zysku w instrumenty finansowe nie jest możliwe bez akceptacji i wystawienia się inwestora na ryzyko poniesienia straty, a w szczególności transakcje w zakresie kontraktów na różnice kursowe (CFD) sa ryzykowne, ponieważ inwestor może stracić więcej niż początkowy depozyt zabezpieczający. |
| --- |

d34cwpv
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

Komentarze

Trwa ładowanie
.
.
.
d34cwpv