Trwa ładowanie...

Pola golfowe Donalda Trumpa w Szkocji przynoszą milionowe straty

25 milionów dolarów strat tylko w 2016 roku przyniosły dwa pola golfowe w Szkocji, które należą do Donalda Trumpa. Łączne straty amerykańskiego prezydenta na tych inwestycjach urosły do 53 mln dol.

Pola golfowe Donalda Trumpa w Szkocji przynoszą milionowe stratyŹródło: East News
d1inbtu
d1inbtu

Choć Donald Trump oficjalnie wycofał się z zarządzania swoimi firmami przed objęciem urzędu prezydenta USA w styczniu 2017 roku, nadal jest ich właścicielem poprzez założony specjalnie fundusz.

Jak informuje CNN, zarządzaniem oboma polami golfowymi w Szkocji zajmuje się syn Donalda Trumpa - Eric.

Z ujawnionych dokumentów finansowych wynika, że zż 23 mln dol. strat w 2016 przyniosło pole golfowe Turnberry na południowym zachodzie Szkocji. Jeszcze rok wcześniej strata była przeszło dwa razy mniejsza.

Wideo: szokujący tweet Donalda Trumpa

Donald Trump kupił to pole golfowe w 2014 roku, gdy przyniósł stratę w wysokości 3,4 mln dol. W 2016 roku obiekt przeszedł trwającą pół roku gruntowny remont.

d1inbtu

Drugie ze szkockich pół golfowych Trumpa niedaleko Aberdeen zanotowało w 2016 roku 1,8 mln dol. straty. Od otwarcia w 2006 roku, pole golfowe Trump International Golf Links przyniosło łącznie 14,4 mln dol. strat.

Pole golfowe koło Aberdeen, które zostało zbudowane przez Trumpa od podstaw, spotyka się z dużymi protestami społecznymi. Prawie 100 tys. osób podpisało petycję przeciw powiększeniu pola golfowego o kolejny obszar.

d1inbtu
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

Komentarze

Trwa ładowanie
.
.
.
d1inbtu