Trwa ładowanie...

Polacy biorą mniej kredytów, ale na wyższe kwoty

Najczęściej zadłużają się mieszkańcy Śląska, ale największą wartość miały zobowiązania na Mazowszu.

Share
Polacy biorą mniej kredytów, ale na wyższe kwoty
Źródło: WP.PL, Fot: Fotolia
d292w8a

Najczęściej zadłużają się mieszkańcy Śląska, ale największą wartość miały zobowiązania na Mazowszu - wynika z najnowszego raportu Biura Informacji Kredytowej.

**Najwięcej kredytów konsumpcyjnych zaciągają mieszkańcy miejscowości do 25 tysięcy osób. Najczęściej zadłużają się osoby pomiędzy 25. a 35. rokiem życia. Prezes BIK, Mariusz Cholewa, podkreśla, że ponad połowa zaciągniętych kredytów to zobowiązania do 4 tysięcy złotych.
Polacy zaciągnęli ponad 3,5 miliona kredytów konsumpcyjnych o wartości prawie 40 miliardów złotych. To o 6,6 procent więcej niż rok wcześniej.

Mariusz Cholewa wyjaśnia, że na większą wartość zobowiązań wpływa dobra sytuacja gospodarcza Polski. Ważne jest między innymi spadające bezrobocie i rosnące zatrudnienie. Zadłużaniu sprzyjają niskie stopy procentowe. W pierwszym półroczu banki wydały ponad 530 tysięcy krat kredytowych.

To około 1 procenta mniej niż rok wcześniej. Jednocześnie limity kart wzrosły o 8,4 procent. W pierwszym półroczu zaciągnęliśmy kredyty mieszkaniowe wartości około 20 miliardów złotych. To około 1 procent mniej niż rok wcześniej.

Zobacz także: Tani kredyt? Ostrożnie, to może nie potrwać długo

d292w8a

Podziel się opinią

Share
d292w8a
d292w8a