Trwa ładowanie...

Polacy już wygrywają w Eurojackpot. Jest pierwszy milioner

To zaledwie drugie losowanie Eurojackpot w Polsce, a już padła milionowa wygrana. Szczęście uśmiechnęło się do gracza ze Środy Wielkopolskiej. Zagrał na "chybił trafił" i wygrał 1,2 mln zł. W reszcie Europy gracze dostali zdecydowanie mniej. Skąd różnica? Wyjaśniamy.

Polacy już wygrywają w Eurojackpot. Jest pierwszy milionerŹródło: PAP
d1rh6u2
d1rh6u2

"Nasz pierwszy milioner w Eurojackpot zagrał w punkcie LOTTO w Środzie Wielkopolskiej. Kupił tu 5 zakładów gry. W jednym z nich znalazło się pięć liczb z pierwszego wylosowanego wczoraj zestawu, a więc: 10, 17, 32, 36, 47. Do wygrania 43 mln zł zabrakło dwóch kolejnych liczb - 2 i 5, które wylosowano w drugim zestawie" - poinformował Totalizator Sportowy.

Wygrana III stopnia, którą trafił gracz, to 1 mln 211 tys. 397 zł. Szczęśliwiec zagrał na chybił trafił.

W piątkowym losowaniu Eurojackpot nie padła główna wygrana. W przyszły piątek w puli będą aż 64 mln zł.

"Warto podkreślić, że najwyższą wygraną w Polsce w Eurojackpot powiększyła nadwyżka w wysokości aż 564 954,30 zł, będąca wypadkową liczby zawartych w kraju zakładów oraz kursu wymiany złotego na euro" - tłumaczy Totalizator Sportowy.

d1rh6u2

Dlaczego? Polacy mają bonus już na starcie. Totalizator Sportowy, który odpowiada w kraju za międzynarodową loterię, dorzuca do puli "nadwyżkę" wynikającą z przeliczenia walut. Przy dużej liczbie zakładów i korzystnym kursie, daje to pokaźną kwotę. O sprawie pisaliśmy już tutaj.

I to właśnie dlatego w Polsce jest pierwszy "eurojackpotowy milioner". W innych państwach za ten sam zestaw liczb można było dostać 150 tys. euro, czyli ponad 640 tys. zł.

W Eurojackpot możemy grać w Polsce od 9 września. Główna wygrana to nawet 90 000 000 euro, czyli około 375 000 000 zł. Z kolei gwarantowana pula na wygrane I stopnia to aż 10 000 000 euro, czyli ponad 41 milionów złotych. Losy są jednak droższe niż naszego Lotto.

W przypadku naszego Lotto to tylko 3 zł. W przypadku Eurojackpot cena rośnie już do 12,5 zł.

d1rh6u2
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

Komentarze

Trwa ładowanie
.
.
.
d1rh6u2