Trwa ładowanie...
d2bwpys
Zamieszczone na stronach internetowych portalu WP.PL materiały sygnowane skrótem "PAP" stanowią element Serwisów Informacyjnych PAP, będących bazami danych, których producentem i wydawcą jest Polska Agencja Prasowa S.A. z siedzibą w Warszawie, chronionych przepisami ustawy z dnia 4 lutego 1994 r. o prawie autorskim i prawach pokrewnych oraz ustawy z dnia 27 lipca 2001 r. o ochronie baz danych. Powyższe materiały wykorzystywane są przez WP.PL na podstawie stosownej umowy licencyjnej. Jakiekolwiek ich wykorzystywanie przez użytkowników portalu, poza przewidzianymi przez przepisy prawa wyjątkami, w szczególności dozwolonym użytkiem osobistym, jest zabronione. PAP S.A. zastrzega, iż dalsze rozpowszechnianie materiałów, o których mowa w art. 25 ust. 1 pkt. b) ustawy o prawie autorskim i prawach pokrewnych, jest zabronione.
hipermarkety

Polacy kupują wino przeciętnie 5 razy w roku

Biorąc pod uwagę miejsce zakupu, obecnie najczęściej klienci zaopatrują się w wino w sklepach dyskontowych. 39 proc. wartości wszystkich zakupów win gronowych przypada na ten kanał.
Głosuj
Głosuj
Podziel się
Opinie
Polacy kupują wino przeciętnie 5 razy w roku
(Fot: Shutterstock/Christian Delbert)
d2bwpys

Polacy kupują wino przeciętnie 5 razy w roku - wynika z badania przeprowadzonego przez GFK Polonia. Podczas pojedynczej wizyty w sklepie sięgają po około 1,1 l tego alkoholu, wydając średnio 18,20 zł.

Biorąc pod uwagę miejsce zakupu, obecnie najważniejszym miejscem, w którym gospodarstwa domowe zaopatrują się w wino są sklepy dyskontowe. 39 proc. wartości wszystkich zakupów win gronowych przypada na ten kanał.

Hipermarkety tracą udziały w dystrybucji kategorii i posiadają w niej obecnie 24 proc.

d2bwpys

Kolejny kanał to supermarkety, które odpowiadają za 17 proc. rynku dystrybucji kategorii, ale w porównaniu z hipermarketami, ich udziały wzrosły rok do roku.

W 2015 roku zakupy wina czerwonego stanowiły 56 proc., 33 proc. to zakupy wina białego, zaś pozostałe 11 proc. wina różowego.

d2bwpys

Podziel się opinią

Share
d2bwpys
d2bwpys