Trwa ładowanie...
d18dp0h

Polacy polubili pracować z domu. Trochę przeszkadzają dzieci, ale i tak nie spieszy się nam do biura

Nie wiadomo, kiedy Polacy zaczną wracać do biur, ale na pewno nie wszystkim będzie się do tego spieszyło. 1/4 pracowników, którzy z powodu pandemii pracują poza siedzibą firmy, chciałoby nadal pracować zdalnie. To wynik nowego badania.
Głosuj
Głosuj
Podziel się
Opinie
Ponad jedna czwarta ankietowanych deklaruje, że mogłaby pracować w trybie zdalnym na stałe
Ponad jedna czwarta ankietowanych deklaruje, że mogłaby pracować w trybie zdalnym na stałe (Getty Images)
d18dp0h

Na początek coś, co ucieszy szefów: ponad 40 proc. respondentów deklaruje, że praca wykonywana przez nich z domu jest bardziej efektywna.

Z badania przeprowadzonego na zlecenie Nationale-Nederlanden przez firmę badawczą Smartscope wynika też, że niemal połowa z 1378 ankietowanych osób przyznała, że w wyniku pandemii koronawirusa zmuszona jest pracować poza siedzibą firmy. W tej grupie - jak czytamy - jedna piąta respondentów deklaruje, że jest to dla nich nowy tryb pracy, z kolei 14 proc. przyznaje, że już wcześniej zdarzało im się pracować w ten sposób.

d18dp0h

Ponad jedna czwarta ankietowanych chciałoby pracować w trybie zdalnym na stałe - wynika z raportu. Podobna grupa chciałaby jednak łączyć pracę z domu z praca biurową. I uwaga: tylko jeden na dziesięciu badanych - podkreślają autorzy raportu Nationale-Nederlanden - twierdzi, że nie przepada za pracą zdalną, choć obecnie jest to jedyna opcja, aby zrealizować służbowe zadania.

Praca zdalna bywa jednak problematyczna dla rodziców opiekujących się dziećmi. Czterech na dziesięciu respondentów przyznało, że trudno im pogodzić obowiązki zawodowe z wychowawczymi. Co interesujące, częściej problem zgłaszają mężczyźni niż kobiety.

Obejrzyj: Odmrażanie gospodarki w Polsce. Rzecznik rządu o otwarciu galerii. "Obowiązuje podwójny limit"

Zapisz się na nasz specjalny newsletter o koronawirusie.

d18dp0h

Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl

Obejrzyj i dowiedz się, jak chronić się przed koronawirusem

d18dp0h

Podziel się opinią

Share
d18dp0h
d18dp0h