Trwa ładowanie...

Polacy znów emigrują - jest nas na Wyspach 550 tys.

Według oficjalnych danych w Wielkiej Brytanii przebywa obecnie prawie 550 tys. Polaków. Po niewielkim spadku liczby imigrantów pod koniec 2009 roku w tym roku następuje fala powrotów na Wyspy. Raport potwierdził także, że Polacy na Wyspach są bardzo dobrze wykształceni i pracują poniżej swoich kwalifikacji.

Polacy znów emigrują - jest nas na Wyspach 550 tys.Źródło: Jupiterimages
degwl7k
degwl7k

Według raportu przygotowanego przez Krystynę Iglicką (Centrum Stosunków Międzynarodowych w Warszawie) i Magdalenę Ziółek-Skrzypczak (Ludwig Maximilian University of Munich), Polacy stanowią obecnie drugą po Hindusach mniejszość etniczną w Wielkiej Brytanii.

Na koniec 2009 roku oficjalnie na Wyspach było 520 tys. naszych rodaków, a obecnie liczba to wzrosła prawie do 550 tys. Co piąty Polak na Wyspach mieszka w Londynie, co oznacza, że stanowimy czwartą mniejszość etniczną w stolicy biorąc pod uwagę obcokrajowców urodzonych poza Wielką Brytanią.

Szacuje się, że 84% Polaków w wieku 16-64 lat znalazła zatrudnienie na Wyspach w porównaniu do 70% zatrudnionych wśród wszystkich obywateli Wielkiej Brytanii zdolnych do pracy. Bezrobocie wśród Polaków wynosi około 5%, co jest prawie o 3% mniej niż w całym kraju.

Według danych Ministerstwa Spraw Zagranicznych poza granicami Polski żyje około 15-16 mln Polaków.

degwl7k
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

Komentarze

Trwa ładowanie
.
.
.
degwl7k