Trwa ładowanie...

Polak na świątecznych zakupach. Też tak robisz?

Trzech na czterech badanych (75 proc.) twierdzi, że ze względu na szał przedświątecznych zakupów wcześniej przygotowuje sobie dokładny spis potrzebnych produktów. Mimo to, jedynie 27 proc. klientów faktycznie wychodzi ze sklepu nie kupując nic ponad wcześniej planowane artykuły.

Polak na świątecznych zakupach. Też tak robisz?Fot: Christian Kadluba/flickr (CC BY-SA 2.0)
d18r2pg
d18r2pg

Trzech na czterech badanych (75 proc.) twierdzi, że ze względu na szał przedświątecznych zakupów wcześniej przygotowuje sobie dokładny spis potrzebnych produktów. Mimo to jedynie 27 proc. klientów faktycznie wychodzi ze sklepu nie kupując nic ponad wcześniej planowane artykuły.

Według badania Tesco, Polacy nie mają problemów z planowaniem zakupów: aż trzech na czterech respondentów (75 proc.) przyznaje, że przed świątecznymi zakupami przygotowuje sobie listę potrzebnych produktów. Większym wyzwaniem jest trzymanie się tak stworzonego spisu - jedynie 27 proc. badanych deklaruje, że kupuje wyłącznie produkty uwzględnione na liście.

Ponad jedna trzecia Polaków (35 proc.) do produktów z listy dokłada również te nieplanowane, które go zainteresują. Natomiast 13 proc. badanych przyznaje, że mimo przygotowania listy, zwykle zakupy robi bez jej pomocy. Co czwarty respondent (25 proc.) natomiast w ogóle nie przygotowuje spisu potrzebnych produktów.

Nieodpowiednie przygotowanie się do zakupów skutkuje marnotrawstwem żywności, a co za tym idzie pieniędzy. Badanie Tesco wskazuje, że co szósty Polak (17 proc.) niewykorzystaną w święta Bożego Narodzenia żywność po prostu wyrzuca.

d18r2pg
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

Komentarze

Trwa ładowanie
.
.
.
d18r2pg