Trwa ładowanie...

Polak pracuje średnio 41,1 godziny tygodniowo. To prawie o godzinę więcej niż przeciętny Europejczyk

Polak zatrudniony na pełnym etacie pracuje statystycznie prawie o godzinę dłużej niż przeciętny Europejczyk, wynika z danych Eurostatu. Najdłużej pracuje Brytyjczyk, a najkrócej - Duńczyk.

Polak pracuje średnio 41,1 godziny tygodniowo. To prawie o godzinę więcej niż przeciętny EuropejczykŹródło: East News, fot: TOMASZ ZUREK/REPORTER
drxlbgz
drxlbgz

Z danych Eurostatu, które przytacza Polska Agencja Prasowa, wynika, że średni tygodniowy czas pracy na pełnym etacie w Unii Europejskiej wynosi 40,3 godziny.

W Polsce pracuje się nieco dłużej, bo średnio 41,1 godziny tygodniowo. To tyle samo, co w Portugalii.

Wideo: Tak wygląda praca serwisu sprzątającego

Zwolennicy skracania czasu pracy najmniej zadowoleni będą z pracy z Wielkiej Brytanii i na Cyprze, gdzie średnia wynosi aż 42,3 godziny.

drxlbgz

Co ciekawe, w grupie państw, gdzie pracuje się powyżej średniej europejskiej jest nie tylko Austria, ale także Grecja, która ma opinię kraju, gdzie panuje dość słaby etos pracy.

Po drugiej stronie skali znajduje się Dania, gdzie średnio pracuje się zaledwie 37,8 godziny tygodniowo.

We Włoszech pracuje się już o całą godzinę dłużej. We Francji jest to równe 39 godzin, a w Finlandii i Irlandii - 39,1 godziny.

drxlbgz
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

Komentarze

Trwa ładowanie
.
.
.
drxlbgz

Pobieranie, zwielokrotnianie, przechowywanie lub jakiekolwiek inne wykorzystywanie treści dostępnych w niniejszym serwisie - bez względu na ich charakter i sposób wyrażenia (w szczególności lecz nie wyłącznie: słowne, słowno-muzyczne, muzyczne, audiowizualne, audialne, tekstowe, graficzne i zawarte w nich dane i informacje, bazy danych i zawarte w nich dane) oraz formę (np. literackie, publicystyczne, naukowe, kartograficzne, programy komputerowe, plastyczne, fotograficzne) wymaga uprzedniej i jednoznacznej zgody Wirtualna Polska Media Spółka Akcyjna z siedzibą w Warszawie, będącej właścicielem niniejszego serwisu, bez względu na sposób ich eksploracji i wykorzystaną metodę (manualną lub zautomatyzowaną technikę, w tym z użyciem programów uczenia maszynowego lub sztucznej inteligencji). Powyższe zastrzeżenie nie dotyczy wykorzystywania jedynie w celu ułatwienia ich wyszukiwania przez wyszukiwarki internetowe oraz korzystania w ramach stosunków umownych lub dozwolonego użytku określonego przez właściwe przepisy prawa.Szczegółowa treść dotycząca niniejszego zastrzeżenia znajduje siętutaj