Trwa ładowanie...
dwf34ov

Polimex Mostostal naruszył umowę restrukturyzacyjną

23.05. Warszawa (PAP) - Polimex Mostostal naruszył umowę restrukturyzacyjną z grudnia ubiegłego roku. Naruszenie powstało w wyniku nieutrzymania przez spółkę na 30 kwietnia 2013 r....

Share
dwf34ov

23.05. Warszawa (PAP) - Polimex Mostostal naruszył umowę restrukturyzacyjną z grudnia ubiegłego roku. Naruszenie powstało w wyniku nieutrzymania przez spółkę na 30 kwietnia 2013 r. jednego ze wskaźników finansowych na poziomie określonym w umowie - poinformował Polimex-Mostostal w komunikacie. Spółka złożyła do wierzycieli wniosek o uchylenie naruszenia umowy.

W komunikacie podano, że najistotniejszym skutkiem naruszenia jest możliwość wypowiedzenia umowy przez wierzycieli, których wierzytelności stanowią co najmniej 66 i 2/3 proc. całkowitej ekspozycji wszystkich wierzycieli będących stroną tej umowy.

"Spółka informuje, że złożyła do wierzycieli finansowych wniosek o uchylenie naruszenia umowy" - napisano w komunikacie.

Polimex-Mostostal podpisał 21 grudnia porozumienie restrukturyzacyjne z wierzycielami finansowymi. Kluczowe postanowienia umowy restrukturyzacyjnej zakładały m.in. przeprowadzenie uchwalonych przez NWZ podwyższeń kapitału (konwersja obligacji na akcje oraz emisja akcji do inwestora - ARP i emisja akcji z prawem poboru).

Spółka jednak wciąż nie może przeprowadzić emisji akcji N2 z prawem poboru, ponieważ cena emisyjna akcji serii N2 została ustalona na 0,52 zł. Tymczasem w czwartek na zamknięciu sesji jedna akcja budowlanej spółki kosztuje 0,34 zł. (PAP)

kam/ jtt/

dwf34ov
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

Komentarze

Trwa ładowanie
.
.
.
dwf34ov
dwf34ov