Trwa ładowanie...
d2j4ds0

Polimex Mostostal nie zapłacił w terminie odsetek swoim wierzycielom

30.06. Warszawa (PAP) - Polimex Mostostal nie spłacił w terminie do 28 czerwca całości odsetek od kredytów, obligacji i roszczeń zwrotnych z tytułu wypłat z gwarancji wystawionych...

Share
d2j4ds0

30.06. Warszawa (PAP) - Polimex Mostostal nie spłacił w terminie do 28 czerwca całości odsetek od kredytów, obligacji i roszczeń zwrotnych z tytułu wypłat z gwarancji wystawionych przez banki - poinformowała spółka w komunikacie.

Tym samym Polimex Mostostal naruszył warunki umowy z grudnia 2012 roku zawartej pomiędzy spółką a bankami kredytującymi i obligatariuszami. W efekcie każdy z wierzycieli ma teraz możliwość wypowiedzenia tej umowy.

Polimex Mostostal poinformował, że jest w trakcie podpisywania z wierzycielami aneksu do umowy, którego celem jest m.in. wyrażenie przez wierzycieli zgody na rozłożenie płatności odsetek na miesięczne raty.

Do tej pory aneks do umowy został podpisany przez spółkę i jej spółki zależne, które są stroną umowy oraz przez 30 z 31 wierzycieli, z zastrzeżeniem, że podpis jednego z wierzycieli wejdzie w życie z dniem 1 lipca.

Aneks wejdzie w życie pod warunkiem, że zostanie podpisany przez wszystkich wierzycieli będących stroną umowy do 1 lipca 2013 roku. (PAP) pr/

d2j4ds0
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

Komentarze

Trwa ładowanie
.
.
.
d2j4ds0
d2j4ds0