Trwa ładowanie...
d3t8rmm

Polimex nie uzyskał zgody wszystkich wierzycieli na aneks do umowy

01.07. Warszawa (PAP) - Jeden z wierzycieli Polimeksu-Mostostalu nie podpisał w wymaganym terminie aneksu do porozumienia spółki z wierzycielami, w związku z czym dokument nie...

Share
d3t8rmm

01.07. Warszawa (PAP) - Jeden z wierzycieli Polimeksu-Mostostalu nie podpisał w wymaganym terminie aneksu do porozumienia spółki z wierzycielami, w związku z czym dokument nie wszedł w życie - podała spółka w komunikacie.

Celem aneksu było, między innymi, wyrażenie przez wierzycieli zgody na rozłożenie na miesięczne raty płatności umownych odsetek.

Aneks został podpisany przez spółkę i jej spółki zależne, oraz 30 z 31 wierzycieli będących stronami umowy.

W sobotę Polimex poinformował, że nie spłacił w terminie do 28 czerwca całości odsetek od kredytów, obligacji i roszczeń zwrotnych z tytułu wypłat z gwarancji wystawionych przez banki.

d3t8rmm

Tym samym Polimex Mostostal naruszył warunki umowy z grudnia 2012 roku zawartej pomiędzy spółką a bankami kredytującymi i obligatariuszami. W efekcie każdy z wierzycieli ma teraz możliwość wypowiedzenia tej umowy.

Polimex Mostostal poinformował, że jest w trakcie podpisywania z wierzycielami aneksu do umowy, którego celem jest m.in. wyrażenie przez wierzycieli zgody na rozłożenie płatności odsetek na miesięczne raty.

Aneks miał wejść w życie pod warunkiem podpisania go do 1 lipca 2013 roku przez wszystkich wierzycieli będących stronami umowy. (PAP)

kuc/ jtt/

d3t8rmm
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

Komentarze

Trwa ładowanie
.
.
.
d3t8rmm
d3t8rmm