Trwa ładowanie...
d3ldyk9

Polimex nie wyklucza sprzedaży Torpolu, analizuje możliwość zbycia zakładu w Siedlcach

13.05. Warszawa (PAP) - Polimex Mostostal nie wyklucza sprzedaży akcji spółki Torpol. Prowadzi też analizy w sprawie potencjalnego zbycia zakładu w Siedlcach - poinformował na...

Share
d3ldyk9

13.05. Warszawa (PAP) - Polimex Mostostal nie wyklucza sprzedaży akcji spółki Torpol. Prowadzi też analizy w sprawie potencjalnego zbycia zakładu w Siedlcach - poinformował na spotkaniu z dziennikarzami Dariusz Krawczyk, pełniący obowiązki prezesa Polimeksu.

"Nie wykluczamy sprzedaży akcji Torpolu. Oczywiście za odpowiednią cenę, uwzględniającą dobre perspektywy branży kolejowej. Prowadzimy rozmowy z zainteresowanymi podmiotami" - powiedział Krawczyk.

Torpol to spółka w 100 proc. zależna Polimeksu. Specjalizuje się w kompleksowej realizacji obiektów komunikacyjnych takich jak: szlaki i stacje kolejowe, torowiska tramwajowe, drogi i ulice oraz obiekty inżynierskie. Świadczy również usługi z zakresu budowy, modernizacji i remontów sieci elektroenergetycznych napowietrznych i kablowych, sygnalizacji świetlnej, sterowania ruchem drogowym, itp.

Polimex prowadzi też analizy pod kątem sprzedaży zakładu w Siedlcach.

d3ldyk9

"Są prowadzone pewne analizy w sprawie potencjalnej sprzedaży zakładu w Siedlcach, ale obecnie nie ma żadnych decyzji, ani rekomendacji w tej sprawie" - powiedział Krawczyk.

Sprzedaż aktywów, w tym spółek zależnych, to jeden ze sposobów Polimeksu na zmniejszenie zadłużenia.

Polimex podpisał już umowy sprzedaży aktywów (w tym m.in. Sefako, Energomontaż-Północ Gdynia), z których planowane wpływy to łącznie 243 mln zł. Do tej pory środki otrzymane przez spółkę z tego tytułu to 192,4 mln zł. (PAP)

gsu/ ana/

d3ldyk9
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

Komentarze

Trwa ładowanie
.
.
.
d3ldyk9
d3ldyk9