Trwa ładowanie...
d3pk9vg

Polimex planuje kolejne walne połączeniowe na VI, liczy na konsolidację od IV kwartału

12.03. Warszawa (PAP) - Polimex-Mostostal liczy, że w czerwcu tego roku uda mu się przeprowadzić kolejne połączeniowe walne zgromadzenia, które zakończą się pozytywnymi decyzjami....

d3pk9vg
d3pk9vg

12.03. Warszawa (PAP) - Polimex-Mostostal liczy, że w czerwcu tego roku uda mu się przeprowadzić kolejne połączeniowe walne zgromadzenia, które zakończą się pozytywnymi decyzjami. Gdyby ten scenariusz się spełnił, to pełna konsolidacja firm mogłoby się rozpocząć od czwartego kwartału tego roku - poinformował w piątek PAP Paweł Szymaniak, rzecznik spółki.

"Liczymy, że kolejne walne połączeniowe zostaną przeprowadzone w czerwcu i na nich zostaną zatwierdzone decyzje o połączeniu. W lipcu, sierpniu i we wrześniu moglibyśmy załatwić kwestie formalne niezbędne do finalizacji połączenia" - powiedział Szymaniak.

"Gdyby kwestie formalne udało załatwić się w tym terminie, to pełna konsolidacja mogłaby nastąpić z początkiem czwartego kwartału" - dodał.

Zakończone w piątek walne Polimeksu-Mostostalu odstąpiło od głosowania projektów uchwał połączeniowych, ponieważ nie uzyskano niezbędnej większości 2/3 głosów dla zaakceptowania parytetu wymiany akcji określonego dla Naftobudowy.

d3pk9vg

Szymaniak poinformował, że zarząd zamierza wykorzystać czas do planowanych na czerwiec walnych "na znalezienie pozytywnego rozwiązania, które umożliwi połączenie Naftobudowy z Polimeksem-Mostostalem".

Rzecznik nie powiedział jednak, w jaki sposób zarząd Polimeksu-Mostostalu zamierza przekonać tych spośród akcjonariuszy Polimeksu-Mostostalu, którzy nie poparli fuzji z Naftobudową.

W komunikacie po piątkowym walnym Polimex-Mostostal zapowiedział kontynuowanie prac połączeniowych w oparciu o dwie odrębne dokumentacje połączeniowe. Jedną dla Naftobudowy i drugą dla pozostałych sześciu spółek, tj.: Energomontażu-Północ SA, Naftoremontu sp. z o.o., ZRE Kraków sp. z o.o., ZRE Lublin SA, EPE-Rybnik sp. z o.o., ECeRemont sp. z o.o.(PAP)

pif/ jtt/

d3pk9vg
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

Komentarze

Trwa ładowanie
.
.
.
d3pk9vg