Trwa ładowanie...
d2ide4t
d2ide4t

Polityka pieniężna w centrum uwagi inwestorów na GPW

Warszawa, 06.10.2015 (ISBnews/ City Index) - Światowe rynki akcji rozpoczęły tydzień od mocnego akcentu. Optymistycznie nastawieni inwestorzy ruszyli na zakupy w związku z oczekiwaniami dotyczącymi polityki pieniężnej w USA, po publikacji słabszych danych z amerykańskiego rynku pracy (NFP). Coraz więcej wskazuje także na to, że Europejski Bank Centralny (EBC) oraz Bank Japonii rozszerzą swoje programy luzowania polityki pieniężnej, wtłaczając jeszcze więcej gotówki w światowy rynek kapitałowy.
Share
d2ide4t

Wszystko to wpłynęło na znaczny wzrost na poziomie 2,55%, jaki odnotował wczoraj WIG20. Należy jednak pamiętać, że indeks ten nadal traci 9,8% w porównaniu do poziomów z początku roku. Indeks szerokiego rynku WIG zyskał natomiast wczoraj około 2,1%. Wszystkie główne sektory gospodarki zakończyły dzień nad kreską a szarży przewodziły spółki surowcowe.
Dzisiaj rynek będzie z uwagą śledził globalne nastroje inwestorów oraz przemówienie prezesa EBC Mario Draghiego, które rozpocznie się o godzinie 19:00 czasu polskiego. Jeśli rozwieje on nadzieje co do jeszcze luźniejszej polityki pieniężnej, główne rynki akcji w Europie mogą znaleźć się w defensywie.

Z punktu widzenia analizy technicznej, WIG20 pozostaje ponad istotnym psychologicznie wsparciem około 2,000 pkt. Dzięki wczorajszej zwyżce inwestorzy mogą nieco odetchnąć. Powyżej tego poziomu warto obserwować opór w okolicach 2,110 pkt, a następnie 2,185 pkt.

Chris Tedder, analityk City Index

(ISBnews/ City Index)

d2ide4t

Podziel się opinią

Share
d2ide4t
d2ide4t