Trwa ładowanie...
d43dgzh
d43dgzh

Polnord sprzedał 276 lokali w I kw. 2016 r. wg danych ważonych udziałem spółki

Warszawa, 05.04.2016 (ISBnews) -  Według danych ważonych udziałem Polnordu w spółkach z grupy, w I kwartale 2016 roku Polnord sprzedał netto 276 lokali, a kolejne 120 objęte było umowami zobowiązaniowymi związanymi z projektem hotelowym realizowanym przez grupę w warszawskim Wilanowie, podała spółka.  
Głosuj
Głosuj
Podziel się
Opinie
d43dgzh

"Polnord informuje, iż w I kwartale 2016 roku grupa kapitałowa Polnord sprzedała na podstawie zawartych umów przedwstępnych i rezerwacyjnych łącznie:
- 334 lokali netto (dane nieważone udziałem Polnord w poszczególnych spółkach grupy).
- 276 lokali netto (dane ważone udziałem Polnord w poszczególnych spółkach grupy)" - czytamy w komunikacie.

Ponadto w I kwartale 2016 roku przedmiotem umów zobowiązaniowych objętych jest 120 lokali, które dotyczą umowy związanej z projektem hotelowym realizowanym przez grupę w Warszawie w dzielnicy Wilanów, podano także.

"Liczba lokali, które zostaną rozpoznane w wyniku finansowym grupy za okres od 1 stycznia 2016 r. do 31 marca 2016 r. wyniesie 301 szt. (dane ważone udziałem Polnord w poszczególnych spółkach grupy)" - czytamy dalej.

d43dgzh

"Zgodnie z zapowiedziami konsekwentnie realizujemy sprzedaż mieszkań w budowanych obecnie osiedlach. Niebawem spodziewamy się również zwiększenia oferty dostępnych lokali. Ogłaszając w marcu br. strategię grupy na lata 2016-2019 zarząd przedstawił plany realizacji kolejnych projektów. Obecnie wprowadzamy już owe założenia w życie, przygotowując do uruchomienia kolejne inwestycje. Jako pierwszy wystartuje projekt Chabrowe Wzgórze w Kowalach pod Gdańskiem, w którym zamierzamy wprowadzić do sprzedaży dwa pierwsze budynki" - powiedział prezes spółki Dariusz Krawczyk, cytowany w komunikacie.

W planach są także kolejne projekty, głównie w Trójmieście oraz Warszawie. Polnord w 2016 roku planuje uruchomienie 15 inwestycji w Warszawie, Trójmieście, Olsztynie, Szczecinie i Wrocławiu, które wprowadzą do oferty 1 556 lokali o łącznej powierzchni blisko 85 tys. m2 PUM, podała także spółka.

Polnord S.A. to firma typu holdingowego. Prace operacyjne wykonywane są w spółkach celowych, powoływanych do realizacji poszczególnych inwestycji. Obecnie realizowane są projekty deweloperskie m.in. w: Warszawie, Trójmieście, Szczecinie i Łodzi.

(ISBnews)

d43dgzh

Podziel się opinią

Share
d43dgzh
d43dgzh