Trwa ładowanie...

Połowa Polaków nie chce zakazu handlu w niedzielę. Tylko część w pełni popiera pomysł "Solidarności"

Nie powinno się ograniczać handlu w żaden sposób - uważa 51 proc. czytelników Wirtualnej Polski. Zakaz handlu we wszystkie niedziele popiera z kolei 11 proc. z ponad 25 tys. ankietowanych. Wirtualna Polska zapytała internautów, co sądzą o pomyśle handlowej "Solidarności" i PiS. Oto wyniki.

Połowa Polaków nie chce zakazu handlu w niedzielę. Tylko część w pełni popiera pomysł "Solidarności"Źródło: flickr.com, fot: Christian Kadluba/flickr (CC BY-SA 2.0)
d3iartb
d3iartb

"Sejm wraca do prac nad zakazem handlu w niedzielę. Co o tym sądzisz?" - takie pytanie zadaliśmy internautom Wirtualnej Polski. Wynik? Ponad połowa ankietowanych nie chce pełnego ograniczenia handlu w niedziele.

WP.PL
Źródło: WP.PL, fot: WP.PL

W sumie w sondzie wzięło udział ponad 25 tys. internautów. Aż 51 proc. ankietowanych uważa, że "nie powinno się ograniczać handlu w żaden sposób". 28 proc. z nich z kolei uważa, że zakazu nie powinno być, ale pracownicy powinni mieć gwarancję dwóch wolnych niedziel w miesiącu.

Zakaz handlu we wszystkie niedziele bez wyjątków - taką odpowiedź wybrało ponad 11 proc. ankietowanych.

d3iartb

8,8 proc. pytanych jest przekonana, że "zakaz handlu powinien obowiązywać we wszystkie niedziele, ale ze sporymi wyjątkami". Przykład? Małe sklepy powinny mieć możliwość otwarcia drzwi dla klientów. Wyniki sondy można zobaczyć tutaj.

Projekt ograniczenia handlu jest projektem obywatelskim, pod którym podpisy zbierała handlowa "Solidarność". Pomysł zakłada ograniczenie handlu we wszystkie niedziele w miesiącu. W ciągu roku handel w niedzielę mogłby odbywać się we wszystkich sklepach i galeriach handlowych tylko kilkanaście razy. Poza tym ograniczenie zakłada wyłączenie niektórych placówek spod ustawy. Handel mogliby prowadzić m.in. właściciele placówek.

d3iartb
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

Komentarze

Trwa ładowanie
.
.
.
d3iartb