Trwa ładowanie...

Polscy filmowcy popracują dla Kataru

Platige Image, którego jednym z udziałowców jest Tomasz Bagiński, zdobył kontrakt na obsługę Narodowego Dnia Kataru. Firma liczy na stałe zyski i to aż do 2030 roku - pisze "Puls Biznesu".

Polscy filmowcy popracują dla Kataru
d91f0t8
d91f0t8

Spółka słynnego twórcy nominowanej do Oscara "Katedry" będzie produkować dla emiratu filmy na 18 grudnia, czyli Narodowy Dzień Kataru. Platige Image pierwszą z animacji przygotował już w zeszłym roku. Teraz pracuje nad filmem na 2012 rok, a jego budżet ma być kilkukrotnie większy.

Firma notowana jest na NewConnect liczy nie nie tylko na spore zyski, ale także systematyczność i długi okres współpracy z Katarem. Filmy powstają bowiem w ramach kampanii społecznej Dream 2030 i do tego roku miałaby trwać kooperacja - pisze "PB".

Jak twierdzi gazeta spółce Bagińskiego udało się zarobić na produkcji dla emiratu ok, 0,5 mln dolarów. W tym roku ma to być nawet 2 mln dolarów. Poza tym Platige Image liczy też na kontrakty od innych państw arabskich np. w związku z organizacją MŚ w piłce ręcznej i piłce nożnej.

Firma nie zamierza jednak skupiać się tylko na bliskowschodnim rynku. Platige Image liczy też na współpracę ze studiami z Nowego Jorku i Hollywood. Głównie byłaby to produkcja reklam. Poza tym Bagiński pracuje nad pełnometrażową animacją "Another day of life", która powstaje na kanwie reportażu Ryszarda Kapuścińskiego - pisze "PB".

Wirtualna Polska/Puls Biznesu

d91f0t8
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

Komentarze

Trwa ładowanie
.
.
.
d91f0t8