Trwa ładowanie...

Polscy turyści w sieci. Internetowe planowanie podróży zdominowały panie

Jak wynika z badań serwisu nocowanie.pl, przez internet podróże najczęściej planują kobiety w wieku 25-34 lat. Wzmożoną aktywność wykazują w niedziele. Wieczorami.

Polscy turyści w sieci. Internetowe planowanie podróży zdominowały panieŹródło: Shutterstock.com, fot: Maria Savenko
d14vtqo
d14vtqo

Ponad 66 proc. internautów szukających noclegów i planujących podróż to panie, z czego blisko 30 proc. z nich liczy więcej niż 25 i mniej niż 34 lata. Kolejną najbardziej liczebną grupę (ponad 22 proc.) stanowią osoby w wieku 35-44 lata. Najrzadziej z informacji w sieci korzystaja ludzie starsi, powyżej 65 lat (niecałe 5 proc.).

Polscy turyści zazwyczaj planują w internecie podróże od niedzieli do czwartku. Najbardziej intensywnie między godziną 18:00 a 21:00, szczególnie w niedzielę. Czyżby we znaki dawał się syndrom nadchodzącego nieuchronnie poniedziałku? W piątki i soboty internauci wyjazdów nie planują, być może właśnie wtedy oddają sie błogiemu lenistwu na zarezerwowanym wcześniej wypoczynku.

Materiały prasowe
Źródło: Materiały prasowe, fot: nocowanie.pl

– Najbardziej gorącą porą dla turystyki w sieci jest okres od maja do sierpnia. Z czego największe zainteresowanie usługami noclegowymi jest obserwowane tuż przed samymi wakacjami. Najgorszy pod tym względem jest okres jesienny, czyli październik i listopad – komentuje Kamila Miciuła, specjalista ds. marketingu i PR-u portalu nocowanie.pl.

d14vtqo

Najczęściej turyści korzystają z możliwości płatności gotówką na miejscu, coraz bardziej preferowaną formą płatności za usługi zamawiane w sieci jest przelew elektroniczny oraz płatności kartą.

Większość internetowych turystów przy poszukiwaniu informacji i rezerwacji noclegów korzysta w sieci z komputera lub laptopa (53 proc.), ale popularne są również telefony komórkowe (41 proc.).

Dane zostały zebrane przez serwic nocowanie.pl pomiędzy styczniem i czerwcem br.

Źródło: nocowanie.pl/WP

Pogodowa mapa Polski. Gdzie warto wypoczywać latem?

d14vtqo
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

Komentarze

Trwa ładowanie
.
.
.
d14vtqo