Trwa ładowanie...
d16aau6
finanse

Polska gospodarka będzie się rozwijać w tempie 3-4 proc. - Winiecki

07.07. Warszawa (PAP) - Polska gospodarka będzie się rozwijać w tempie 3-4 proc. i będzie doganiać gospodarki strefy euro, do której kwestia wejście przestaje odgrywać rolę -...
Share
d16aau6

07.07. Warszawa (PAP) - Polska gospodarka będzie się rozwijać w tempie 3-4 proc. i będzie doganiać gospodarki strefy euro, do której kwestia wejście przestaje odgrywać rolę - powiedział członek RPP Jan Winiecki.

"Jeśli idzie o doganianie strefy euro, ten proces się cały czas dzieje, a nawet uległ przyspieszeniu. W sytuacji, jeśli nasz wzrost wyniósł 1,7 proc., a tam spadł o 3-4 proc., to przyspieszenie doganiania strefy euro było ogromne. My tą strefę euro będziemy doganiać, rosnąc w tempie takim, na jakie pozwala nasze otoczenie, czyli 3-4 proc. Oni będą rosnąć w tempie 1-1,5 proc. i w związku z tym to doganianie będzie trwało" - powiedział Winiecki w czwartek na seminarium.

Dodał, iż w związku z potrzebą wewnętrznych przemian w strefie euro "kwestia wchodzenia do niej przestaje odgrywać w tych warunkach rolę". (PAP)

jba/ map/ jtt/

d16aau6

Podziel się opinią

Share
d16aau6
d16aau6