Trwa ładowanie...
d4dju0f

Polska jest bardziej wiarygodna niż przed kryzysem - Rostowski, MF

22.02. Warszawa (PAP) - Podniesienie perspektywy ratingu przez Fitch pokazuje, że Polska jest bardziej wiarygodna niż przed kryzysem - uważa Jacek Rostowski, minister finansów....

Share
d4dju0f

22.02. Warszawa (PAP) - Podniesienie perspektywy ratingu przez Fitch pokazuje, że Polska jest bardziej wiarygodna niż przed kryzysem - uważa Jacek Rostowski, minister finansów. Dodaje, że prognoza wzrostu PKB w 2013 roku na 2,2 proc. jest realna.

Fitch podniósł w czwartek perspektywę ratingów Polski ze stabilnej do pozytywnej i potwierdził rating Polski na poziomie "A minus" dla walut zagranicznych i "A" dla waluty krajowej.

"To może mieć ważne przełożenie. Jest to ważne wydarzenie, ale mało zauważane. Dwa lata temu była narastająca histeria, że obniży się rating, perspektywę. Nie zrobiono tego. Teraz dołączyliśmy do grupy trzech państw, dla których rating jest lepszy niż na początku tego kryzysu. To pokazuje, że Polska jest bardziej wiarygodna niż była na początku kryzysu" - powiedział rano w TVP 1 minister finansów.

Dodał, że założona w budżecie na 2013 rok prognoza wzrostu PKB na 2,2 proc. jest nadal realistyczna.

"Co do prognoz (budżetu - PAP), jeśli chodzi o cały rok, to wzrost gospodarczy prognozowaliśmy dobrze" - powiedział.(PAP)

kba/ jtt/

d4dju0f

Podziel się opinią

Share
d4dju0f
d4dju0f