Trwa ładowanie...
d3qnoj7

Polska sprzedaje 6-letnie euroobligacje o wartości 1 mld - Kowalczyk

...

Share
d3qnoj7

08.01. Warszawa (PAP) - Polska sprzedaje 6-letnie euroobligacje o wartości 1 mld - poinformował wiceminister finansów Wojciech Kowalczyk.

"Wychodzimy dzisiaj na rynek euro z nową emisją 6-letnich obligacji. Data wykupu tych obligacji dostosowana jest do krzywej istniejących emisji nominowanych w euro - rok 2019 jest jedynym rokiem, w którym nie zapada żadna emisja publiczna. Pozostałe +wolne+ terminy zaczynają się od 2025 r." - poiformował Kowalczyk.

"Rentowności obligacji nominowanych w euro o terminach wykupu 15 czy 20 lat są jednak zbliżone do rentowności naszych długoterminowych obligacji złotowych. Wybieramy więc emisję z mniej typowym okresem wykupu, ale i znacznie niższą rentownością od obligacji złotowych. Możemy sobie pozwolić na taką emisję zarówno ze względu na zainteresowanie naszymi obligacjami zgłaszanymi przez inwestorów zagranicznych, jak i ograniczoną wartość naszej oferty - 1 mld euro" - dodał.

d3qnoj7

Resort finanów poinformował w komunikacie, że mandat na zorganizowanie emisji 6-letnich obligacji benchmarkowych nominowanych w euro otrzymały banki BNP Paribas, Deutsche Bank, HSBC oraz UniCredit.

Agencja Bloomberg poinformowała wcześniej, powołując się na źródło znające szczegóły transakcji, że obligacje mogą zostać wycenione na 65-70 punktów powyżej benchmarkowej średniej stopy swap.(PAP)

bg/ jba/ asa/

d3qnoj7

Podziel się opinią

Share
d3qnoj7
d3qnoj7