Trwa ładowanie...
dji47gm

Polska w rankingu Doing Business '11 awansowała o 2 miejsca na 70 pozycję - BŚ

04.11. Warszawa (PAP) - Miejsce Polski w rankingu Doing Business 2011 poprawiło się o dwie pozycje, z miejsca 72 w edycji 2010 przesunęła się na miejsce 70 - wynika z...

dji47gm
dji47gm

04.11. Warszawa (PAP) - Miejsce Polski w rankingu Doing Business 2011 poprawiło się o dwie pozycje, z miejsca 72 w edycji 2010 przesunęła się na miejsce 70 - wynika z opublikowanego w czwartek komunikatu Banku Światowego.

Z komunikatu wynika, że Republika Czeska awansowała o 19 pozycji na 63 miejsce, a Węgry awansowały o 6 miejsc na 46 pozycję. Spośród innych krajów regionu najwyżej uplasowała się Estonia (17 miejsce), za nią Litwa i Łotwa (odpowiednio 23 i 24 pozycja), Słowacja (41), Słowenia (42). Bułgaria i Rumunia zajmują odpowiednio 51 i 56 miejsce. Średnia UE daje 37 pozycję.

"Polska przyspieszyła proces rejestracji nieruchomości poprzez komputeryzację rejestru ksiąg wieczystych i obniżyła ilość płatności podatków wymaganych od małych i średnich przedsiębiorstw. Skrócił się również czas potrzebny do złożenia zeznania podatkowego" - napisano w komunikacie.

"Niemniej jednak miejsce Polski wśród innych wskaźników nie poprawiło się, zwłaszcza w obszarach dotyczących zezwoleń na budowę oraz odzyskania należności z kontraktów" - dodano.

dji47gm

Cykl raportów Doing Business zajmuje się analizą przepisów gospodarczych, które wywierają wpływ na działalność firm od chwili założenia, w tym również na handel zagraniczny, płacenie podatków oraz zamknięcie działalności.

"Cykl Doing Business nie mierzy wszystkich aspektów otoczenia biznesowego mających istotne znaczenie dla firm i inwestorów. Na przykład, nie bada poziomu bezpieczeństwa, stabilności makroekonomicznej, korupcji, poziomu umiejętności czy siły systemów finansowych" - zaznaczono w komunikacie. (PAP)

fdu/ ana/

dji47gm
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

Komentarze

Trwa ładowanie
.
.
.
dji47gm