Trwa ładowanie...
d2eghcu

Polski zakład Stadlera dostarczy 58 pociągów kolejom w Holandii za 280 mln euro

Warszawa, 06.05.2015 (ISBnews) - Stadler zawarł z Holenderskimi Kolejami Państwowymi Nederlandse Spoorwegen umowę na dostawę 58 elektrycznych zespołów trakcyjnych (EZT) Flirt. Pojazdy, które zostaną wyprodukowane w zakładzie Stadler Polska w Siedlcach, mają zostać dostarczone przewoźnikowi do końca 2016 roku, poinformował wiceprezes wykonawczy Stadler na Europę Środkową oraz prezes Stadler Polska Christian Spichiger. Wartość kontraktu to 280 mln euro.

Share
d2eghcu

"Jestem niezwykle dumny, że nasz zakład w Siedlcach będzie realizował to prestiżowe zamówienie. To dla nas wielki sukces. Otrzymanie zlecenia od Holenderskich Kolei Państwowych to potwierdzenie wysokiej, europejskiej jakości produkowanych przez nas pojazdów. Możemy także potwierdzić naszą niezawodność w terminowej realizacji tego ambitnego przedsięwzięcia" - powiedział Spichiger, cytowany w komunikacie.

Zakład w Siedlcach wyprodukuje dla Nederlandse Spoorwegen 25 czteroczłonowych oraz 33 trójczłonowe elektryczne zespoły trakcyjne Flirt, które będą obsługiwały linie szybkiej kolei miejskiej oraz połączenia regionalne w całej Holandii.

Czteroczłonowe pojazdy będą miały 32 siedzenia w pierwszej klasie, 170 w drugiej i 12 siedzeń składanych. W pociągach trójczłonowych pasażerowie będą mieli do dyspozycji po 32 siedzenia w pierwszej klasie, 114 w drugiej oraz 12 siedzeń rozkładanych. Pociągi będą poruszały się z prędkością maksymalną 160 km/h, podano również.

d2eghcu

Stadler Polska specjalizuje się w produkcji elektrycznych i spalinowych zespołów trakcyjnych z rodziny Flirt oraz GTW. Zakład produkcyjny w Siedlcach powstał w 2007 roku. Produkowane są tam pojazdy dla przewoźników z całej Europy, a w firmie Stadler Polska zatrudnienie znajduje ponad 500 wykwalifikowanych pracowników. Do końca 2014 roku siedlecki zakład opuściło 220 gotowych pociągów. W lutym 2015 roku zakład zakończył realizację kontaktu na dostawę pociągów Flirt3 dla Łódzkiej Kolei Aglomeracyjnej. Obecnie realizuje zamówienie na 20 pociągów Flirt3 dla PKP Intercity w ramach konsorcjum z Newag S.A., a także produkuje pojazdy dla przewoźników europejskich. Firma świadczy również usługi z zakresu utrzymania taboru, m.in. dla Kolei Śląskich, Kolei Mazowieckich oraz ŁKA.

Grupa Stadler Rail - dostawca systemowych rozwiązań w dziedzinie pojazdów szynowych dostosowanych do potrzeb odbiorców, posiada zakłady w Szwajcarii (Altenrhein, Bussnang, Winterthur i Biel), w Niemczech (Berlin-Pankow, Berlin-Hohenschönhausen, Berlin-Reinickendorf i Velten), w Polsce, na Węgrzech, w Czechach, we Włoszech, w Austrii, Algierii, Holandii, na Białorusi oraz w Stanach Zjednoczonych. Grupa zatrudnia łącznie około 6 000 pracowników.

(ISBnews)

d2eghcu

Podziel się opinią

Share
d2eghcu
d2eghcu