Trwa ładowanie...
d1a0v2e

Polskie Biuro Podróży Orbis złożyło wniosek o upadłość

29.09. Warszawa (PAP) - Polskie Biuro Podróży Orbis, którego właścicielem jest fundusz Enterprise Investors, złożyło wniosek o ogłoszenie upadłości - poinformowało PBP Orbis w...

Share
d1a0v2e

29.09. Warszawa (PAP) - Polskie Biuro Podróży Orbis, którego właścicielem jest fundusz Enterprise Investors, złożyło wniosek o ogłoszenie upadłości - poinformowało PBP Orbis w komunikacie.

"Na skutek braku możliwości kontynuowania działalności operacyjnej zarząd PBP Orbis był zmuszony do złożenia w dniu 28 września do Sądu Rejonowego dla m.st. Warszawy X Wydział Gospodarczy ds. Upadłościowych i Naprawczych wniosku o ogłoszenie upadłości spółki. Bezpośrednią przyczyną zaistniałej sytuacji jest fakt, że obecny większościowy udziałowiec spółki, fundusz Enterprise Investors, podjął decyzję, że nie dofinansuje PBP Orbis, o czym poinformował zarząd spółki w dniu 14 września" - napisano w komunikacie.

"Do samego końca zarząd PBP Orbis próbował uratować spółkę wdrażając plan restrukturyzacji oraz aktywnie poszukując nowego inwestora" - dodano.

d1a0v2e

PBP Orbis informuje, że jego klienci są bezpieczni, ponieważ spółka posiada gwarancję ubezpieczeniową na kwotę 6.036.041 zł wykupioną w Towarzystwie Ubezpieczeń Signal Iduna.

"PBP Orbis we współpracy z Urzędem Marszałka Województwa Mazowieckiego jest w trakcie opracowywania planu szybkiego sprowadzenia wszystkich klientów spółki do kraju. Obecnie poza granicami kraju przebywają 1064 osoby w następujących krajach: Grecja, Egipt, Turcja, Hiszpania i Malta" - napisano w komunikacie. (PAP)

pr/ ana/

d1a0v2e

Podziel się opinią

Share
d1a0v2e
d1a0v2e