Trwa ładowanie...

Polskie eldorado w Czechach. Coraz częściej decydujemy się na wyprowadzkę

Coraz więcej Polaków decyduje się na wyprowadzkę do Czech. Kupują tam domy, zakładają firmy czy zapisują dzieci do przedszkoli. Tylko jedno biuro nieruchomości w ostatnich miesiącach obsłużyło kilkudziesięciu naszych rodaków. Po co to robią? Przede wszystkim dla komfortu życia.

W artykule znajdują się linki i boksy z produktami naszych partnerów. Wybierając je, wspierasz nasz rozwój.

Polskie eldorado w Czechach. Coraz częściej decydujemy się na wyprowadzkęŹródło: PAP, fot: Jerzy Ochoński
d2jv3c7
d2jv3c7

O sprawie jako pierwsza napisała „Gazeta Wyborcza”, która przybliżyła m.in. historię pana Piotra. Mężczyzna, wraz z żoną i córką, przez jakiś czas mieszkał w Katowicach. Coraz częściej męczyło ich życie w wielkim mieście zwłaszcza, że od zawsze podobały im się okolice czeskiego Cieszyna. Gdy dowiedzieli się, że u naszych południowych sąsiadów można tanio kupić mieszkania, nie zastanawiali się ani chwili.

- Akurat nam udało się kupić 75-metrowe mieszkanie za równowartość 65 tys. zł. Mieszkamy w bloku, z którego mamy widok na las i łąkę – mówił „Wyborczej” pan Piotr.

Jak pisze autorka artykułu, sam założył firmę w Czechach i pracuje na kontrakcie w Bielsku-Białej. Żona pana Piotra również prowadzi własną działalność i pracuje jako tłumaczka w czeskiej kancelarii. Oprócz tego wykłada język angielski na uczelni w polskiej części miasta.

d2jv3c7

Małżeństwo przeprowadziło się do innego kraju przede wszystkim dlatego, że w ich opinii, Czesi mają zupełnie inne podejście do życia. Lepsze.

Agentka nieruchomości, do której dotarła autorka artykułu, podkreśla, że tylko za jej pośrednictwem w ciągu kilku miesięcy mieszkania kupiło kilkudziesięciu Polaków. Tłumaczy, że prawdziwe „bum” zaczęło się pół roku temu.

Jednak tańsze nieruchomości to nie jedyny powód do przeprowadzki do Czech. Wśród argumentów za przeprowadzką do Czech są również kwestie światopoglądowe i chęć ucieczki przed awanturami politycznym w Polsce – pisze „Gazeta Wyborcza”.

icon info

W artykule znajdują się linki i boksy z produktami naszych partnerów. Wybierając je, wspierasz nasz rozwój.

d2jv3c7
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

Komentarze

Trwa ładowanie
.
.
.
d2jv3c7