Trwa ładowanie...
dig6zgx
dig6zgx
Zamieszczone na stronach internetowych portalu WP.PL materiały sygnowane skrótem "PAP" stanowią element Serwisów Informacyjnych PAP, będących bazami danych, których producentem i wydawcą jest Polska Agencja Prasowa S.A. z siedzibą w Warszawie, chronionych przepisami ustawy z dnia 4 lutego 1994 r. o prawie autorskim i prawach pokrewnych oraz ustawy z dnia 27 lipca 2001 r. o ochronie baz danych. Powyższe materiały wykorzystywane są przez WP.PL na podstawie stosownej umowy licencyjnej. Jakiekolwiek ich wykorzystywanie przez użytkowników portalu, poza przewidzianymi przez przepisy prawa wyjątkami, w szczególności dozwolonym użytkiem osobistym, jest zabronione. PAP S.A. zastrzega, iż dalsze rozpowszechnianie materiałów, o których mowa w art. 25 ust. 1 pkt. b) ustawy o prawie autorskim i prawach pokrewnych, jest zabronione.

Polskie Forum Cyberbezpieczeństwa CYBERSEC PL - w piątek

W piątek na Stadionie Narodowym w Warszawie odbędzie się Polskie Forum Cyberbezpieczeństwa CYBERSEC PL. Eksperci będą rozmawiać m.in. o skutecznej współpracy publiczno-prywatnej, zwiększeniu roli wojska w cyberprzestrzeni oraz o deficycie specjalistów IT.
Głosuj
Głosuj
Podziel się
Opinie
dig6zgx

Jak podkreślają organizatorzy, Polskie Forum Cyberbezpieczeństwa jest jedną z nielicznych inicjatyw w Polsce podejmujących w sposób kompleksowy tą problematykę. Celem wydarzenia jest wypracowanie rekomendacji dla wzmocnienia poziomu cyberbezpieczeństwa Polski. Zostaną one przekazane przedstawicielom najważniejszych instytucji publicznych, a proces ich wdrażania ma być monitorowany. Głównym organizatorem konferencji jest Instytut Kościuszki.

"CYBERSEC PL stworzyliśmy z myślą o budowaniu narodowych zdolności, pozwalających na prowadzenie skutecznych i suwerennych działań w cyberprzestrzeni" - powiedziała PAP Technologie Izabela Albrycht, prezes Instytutu Kościuszki. Wyraziła przy tym nadzieję, że konferencja stanie się platformą dyskusji najważniejszych interesariuszy zaangażowanych w ten proces.

Konferencję rozpocznie panel "Cyberbezpieczeństwo jako długofalowe wyzwania dla państwa", w którym wezmą udział przedstawiciele ministerstw. Pozostała część wydarzenia będzie podzielona na cztery ścieżki tematyczne: państwo, wojsko, biznes i przyszłość. Zostaną podczas nich poruszone tematy takie jak: cyberochrona strategicznych infrastruktur kraju, modernizacja polskiej armii w kontekście bezpieczeństwa teleinformatycznego, rosnący deficyt specjalistów IT i cyberbezpieczeństwo jako wyzwanie dla systemu edukacji, jak również stymulowanie rozwoju polskich przedsiębiorstw.

dig6zgx

Jak oceniła dyrektor programowa konferencji Joanna Światkowska, "dzisiaj kwestie związane z cyberbezpieczeństwem są ściśle powiązane z całym bezpieczeństwem narodowym". "Nie może być mowy o silnych i bezpiecznych państwach bez skutecznych działań w cyberprzestrzeni" - podkreśliła.

Podczas konferencji odbędzie się również zamknięta sesja specjalna, podczas której eksperci omówią główne tezy raportu Instytutu Kościuszki, zawierającego rekomendacje przed lipcowym szczytem NATO w Warszawie. Wnioski z dyskusji umieszczone zostaną w ostatecznej wersji publikacji "NATO Road to Cybersecurity", która zostanie zaprezentowana w maju.

W Polskim Forum Cyberbezpieczeństwa udział wezmą kluczowi polscy decydenci polityczni, przedstawicieli krajowych przedsiębiorstw prywatnych i świata nauki. Wśród potwierdzonych prelegentów znajdują się m.in. Anna Streżyńska, minister cyfryzacji; Bartosz Kownacki, wiceminister obrony narodowej; Mariusz Stus, I radca Wydziału Politycznego NATO, Departament Polityki Bezpieczeństwa Ministerstwa Spraw Zagranicznych; Tomasz Zdzikot, podsekretarz stanu w Ministerstwie Spraw Wewnętrznych i Administracji; Maciej Pyznar, główny specjalista w Rządowym Centrum Bezpieczeństwa; Krzysztof Silicki, doradca dyrektora NASK, dyrektor ds. współpracy z ENISA.

Polska Agencja Prasowa jest patronem medialnym Polskiego Forum Cyberbezpieczeństwa CYBERSEC PL. (PAP)

kflo/ jbr/

dig6zgx

Podziel się opinią

Share
dig6zgx
dig6zgx