Trwa ładowanie...
d1uem3r

Polskie Inwestycje Rozwojowe zarejestrowane w KRS

19.06. Warszawa (PAP) - Spółka Polskie Inwestycje Rozwojowe została zarejestrowana w Krajowym Rejestrze Sądowym i dokapitalizowana kwotą 15 mln zł - poinformowano w środę w...
Share
d1uem3r

19.06. Warszawa (PAP) - Spółka Polskie Inwestycje Rozwojowe została zarejestrowana w Krajowym Rejestrze Sądowym i dokapitalizowana kwotą 15 mln zł - poinformowano w środę w komunikacie. Zdaniem wiceministra skarbu Pawła Tamborskiego spółka jak najszybciej rozpocznie działalność operacyjną.

W komunikacie wskazano, że Polskie Inwestycje Rozwojowe (PIR) będą realizować program Inwestycje Polskie, ogłoszony w ubiegłym roku przez premiera Donalda Tuska. Program ma zapewnić długoterminowe finansowanie rentownych projektów infrastrukturalnych o kluczowym znaczeniu dla Polski.

"PIR nie będzie zwykłą firmą, jakich w KRS wiele. Ma do spełnienia cel, którego realizacja ma za zadanie przynieść korzyści dla następnych pokoleń. Dlatego w trakcie najbliższych tygodni spółka powinna zamknąć wszystkie procesy organizacyjne, by jak najszybciej rozpocząć działalność operacyjną, równie skutecznie jak drugi filar programu - BGK" - powiedział cytowany w komunikacie Tamborski.

d1uem3r

Zaznaczył, że BGK w ramach programu Inwestycje Polskie udzielił już ponad 1 mld zł kredytów, a ostatnio zaangażował się w finansowanie budowy Pomorskiej Kolei Metropolitalnej na kwotę 170 mln zł.

Według prezesa PIR Mariusza Grendowicza docelowo firma ma zatrudniać około 20-30 osób. "Największy nacisk podczas rekrutacji kładziemy na doświadczenie oraz kompetencje osób, które będą odpowiadały za przygotowywanie analiz i ocenę projektów, czyli na zespół analityczny" - wskazał cytowany w informacji Grendowicz.

W komunikacie podano, że podwyższenie kapitału zakładowego spółki o 15 mln zł nastąpiło poprzez emisję akcji serii B, skierowanej w ramach subskrypcji prywatnej do BGK. Bank zaakceptował plan finansowy PIR-u i podjął decyzję o dokapitalizowaniu spółki. Umowa objęcia akcji przez BGK zostanie zawarta do dnia 30 czerwca 2013 r., natomiast wpłaty środków na kapitał będą następowały transzami.

W informacji wskazano ponadto, że 18 czerwca rada nadzorcza spółki zawarła z Grendowiczem kontrakt menadżerski dotyczący warunków sprawowania funkcji prezesa Polskich Inwestycji Rozwojowych. Na stanowisko to Grendowicz został powołany 7 marca 2013 r. (PAP)

mmu/ pad/ ana/

d1uem3r

Podziel się opinią

Share
d1uem3r
d1uem3r