Trwa ładowanie...

Polskie miasto światową stolicą usług dla biznesu

Kraków awansował na pierwsze miejsce w rankingu najbardziej atrakcyjnych miast na świecie pod względem usług dla biznesu - informuje "Dziennik Polski". W poprzednim rankingu Kraków był na 4. miejscu.
Share
Polskie miasto światową stolicą usług dla biznesu
Źródło: Jupiterimages
d14stxb

Drugie miejsce w tegorocznej klasyfikacji zajął Pekin, a dalsze lokaty w pierwszej dziesiątce zajęły w kolejności: Buenos Aires (Argentyna), Kair (Egipt), Sao Paulo (Brazylia), Ho Chi Minh (Wietnam), Dalian (Chiny), Shenzhen (Chiny), Kurytyba (Brazylia), Kolombo (Sri Lanka).

W ostatnich latach Kraków i aglomeracja krakowska stały się miejscem ekspansji firm z branży wysokich technologii i usług około biznesowych. W uzasadnieniu rankingu podkreślono, że w Krakowie ulokowały się duże międzynarodowe przedsiębiorstwa takie jak m.in. Capgemini, Google, IBM i Microsoft. Obecnie w branży outsourcingu i centrów usług wspólnych działa w Krakowie ponad 50 firm. W tym sektorze pracuje około 16 tys. osób.

Na popularność Krakowa w tym zakresie wpływ mają krakowskie uczelnie wyższe, które co roku kończą wykwalifikowani naukowcy i inżynierowie - czytamy w gazecie.

Twórcami rankingu są: Global Services (platforma mediów) i Tholons (wiodąca firma doradcza).

d14stxb

Podziel się opinią

Share
d14stxb
d14stxb