Trwa ładowanie...

Polskie wózki hitem na Zachodzie. Kto je kupuje?

W 2014 roku z Polski wyjechały wózki warte ponad 500 mln zł - szacuje GUS. Od wielu eksport wózków polskich marek wzrasta; najchętniej towar ten kupują Niemcy i Skandynawowie.

Share
Polskie wózki hitem na Zachodzie. Kto je kupuje?
Fot: Joymaster/wikimedia/public domain
d6alo4b

W 2014 roku z Polski wyjechały wózki warte ponad 500 mln zł - szacuje GUS. Od wielu miesięcy eksport wózków polskich marek wzrasta; najchętniej towar ten kupują Niemcy i Skandynawowie - informuje "Puls Biznesu".

Eksport mógłby być jeszcze większy, gdyby nie zawirowania na Wschodzie. Różnice kursowe, spadek siły nabywczej - to niektóre z wielu problemów polskich producentów - czytamy w artykule.

d6alo4b

- Rosja i Ukraina to były nasze dwa kluczowe rynki. O ile w Rosji nadal dużo sprzedajemy i sytuacja się poprawia, to na Ukrainie handel się załamał - wyjaśnia Piotr Machura, współwłaściciel firmy sprzedającej wózki cytowany przez gazetę.

- Cały czas rozwijamy się natomiast na rynkach europejskich. Coraz lepiej radzimy sobie też w Wielkiej Brytanii, Irlandii, Niemczech i Hiszpanii. Na wszystkich notujemy dwucyfrowy wzrost - dodaje.

Polskie firmy zysków poszukują również na Dalekim Wschodzie. Od ubiegłego roku na rynku chińskim swoje produkty sprzedaje częstochowski Deltim, który zleca tam też znaczną część produkcji.

Zobacz też: * *Polskie parówki na topie. Szykuje się nowy hit eksportowy

d6alo4b

Podziel się opinią

Share
d6alo4b
d6alo4b