Trwa ładowanie...
dndtut0
dndtut0

Polwax przedstawi 5-letnią strategię rozwoju 4 marca

Warszawa, 17.02.2015 (ISBnews) - Polwax przedstawi 4 marca nową, 5-letnią strategię rozwoju, podała spółka. Jednym z jej założeń jest wzrost udziału sprzedaży dla sektora przemysłowego innego niż świecowo-zniczowy do 50% z obecnych ponad 20% w ciągu 5 lat.
Głosuj
Głosuj
Podziel się
Opinie
dndtut0

"Chcemy pokazać, że nasza spółka to nie tylko stabilny biznes, generujący pewne przepływy pieniężne, ale również szansa na przemyślany, dynamiczny wzrost dzięki rozwojowi sprzedaży zaawansowanych, specjalistycznych i wysokomarżowych produktów wytwarzanych na bazie surowców parafinowych" - powiedział prezes Dominik Tomczyk, cytowany w komunikacie.

Opracowywany dokument nie zakłada rewolucyjnych zmian w polityce rozwojowej. Jest rozwinięciem i uzupełnieniem zapisów, które znalazły się w prospekcie emisyjnym. Będzie też szczegółowo prezentował drogę realizacji zaplanowanych przedsięwzięć rozwojowych, podano również.

"Jednym z najważniejszych elementów opracowywanej strategii jest zwiększenie w ciągu 5 najbliższych lat udziału sprzedaży produktów spółki dla sektora przemysłowego innego niż świecowo-zniczowy do 50%. W tej chwili wskaźnik ten wynosi ponad 20%" - czytamy dalej.

dndtut0

Równocześnie spółka deklaruje, że istniejący zapas technologiczny pozwala na szybkie i bezinwestycyjne zwiększenie produkcji o około 20-30% w większości grup produktowych w najbliższych latach.

Polwax jest jednym z największych producentów i dystrybutorów parafiny przemysłowej w Europie oraz liderem w tej branży w Polsce. Posiada fabrykę produkującą parafiny w Jaśle oraz w Czechowicach-Dziedzicach. Spółka zadebiutowała na GPW w październiku 2014 r.

(ISBnews)

dndtut0

Podziel się opinią

Share
dndtut0
dndtut0