Trwa ładowanie...
d45i5zz
Dom Maklerski BZ WBK
Gospodarka

Pomruki niedźwiedzia - giełdowy komentarz poranny

Wczorajsza sesja zakończyła spadkiem indeksów, a relatywnie słabiej zachowały się akcje dużych spółek.
Share
Pomruki niedźwiedzia - giełdowy komentarz poranny
Źródło: Fotolia, Fot: freshidea
d45i5zz

Po wyższym otwarciu kupujący zdołali nadbić ostatnie lokalne maksima, ale na wyższych poziomach pojawiła się podaż . W dalszej części inicjatywę sukcesywnie zaczęła zdobywać strona podażowa, a przyspieszenie dynamiki spadku nastąpiło w drugiej części sesji. Główne indeksy poprawiły poniedziałkowe minima, co stanowi potwierdzenie krótkoterminowego trendu spadkowego, a w samej końcówce część strat udało się zniwelować.

WIG-20 po otwarciu wyznaczył dzienne maksimum na 2416, a kolejnego oporu wynikającego z górnego ograniczenia ostatniej luki bessy na 2423 nie udało się domknąć. W kolejnych godzinach indeks zniżkował do 2364, a w samej końcówce część strat udało się odrobić.

W kontekście wyższego otwarcia zamknięcie w negatywnym terytorium należy interpretować negatywnie, choć spadek był spowodowany panicznym impulsem podażowym na rynkach zagranicznych. W kontekście spadków na innych rynkach Polska wypada korzystnie, ale z technicznego punktu widzenia trend spadkowy został potwierdzony. W najbardziej prawdopodobnym wariancie spadek traktuję jako piątą falę w impulsie od szczytu na 2544.
Przy takim podejściu najbliższe sesje winny przynieść korektę całego ruchu spadkowego, co powinno przełożyć się na wzrost na najbliższych sesjach. Potencjalnym celem winno być wczorajsze maksimum na 2416, choć nie można wykluczyć mocniejszego odbicia. W takim układzie kolejne wyzwania widziałbym na 2433 lub też na 2458. Najbliższe wsparcie znajduje się na wczorajszym dołku na 2364, a w razie jego przełamania popyt winien ujawnić się na 2335 lub też na 2320. Kluczowym wsparciem w średnim terminie jest 2299 i poziom ten nie może zostać przebity, o ile wzrost ma być kontynuowany.
Tomasz Jerzyk
DM BZ WBK

d45i5zz

[ Zobacz pełną analizę

]( http://i.wp.pl/a/f/pdf/33926/dmbzwbk-20141016_bp.pdf )

| Dane prezentowane w niniejszym raporcie zostały uzyskane lub zaczerpnięte ze źródeł uznanych przez DM BZ WBK S.A. za wiarygodne, jednakże DM BZ WBK S.A. nie może zagwarantować ich dokładności i pełności. Niniejsze opracowanie i zawarte w nim komentarze są wyrazem wiedzy oraz poglądów autora i nie powinny być inaczej interpretowane. Dom Maklerski BZ WBK S.A. nie ponosi odpowiedzialności za szkody poniesione w wyniku decyzji podjętych na postawie informacji i opinii zawartych w niniejszym opracowaniu. Powielanie bądź publikowanie niniejszego opracowania lub jego części bez pisemnej zgody DM BZ WBK S.A. jest zabronione. |
| --- |

d45i5zz

Podziel się opinią

Share
d45i5zz
d45i5zz