Trwa ładowanie...

Ponad 80 proc. Polaków negatywnie ocenia urzędy pracy

Urząd pracy... Wydałoby się, że jest to pierwsze miejsce, do którego powinna udać się osoba, która właśnie została bez pracy.

Ponad 80 proc. Polaków negatywnie ocenia urzędy pracyŹródło: PAP
dv5gs7w
dv5gs7w

*Urząd pracy... Wydałoby się, że jest to pierwsze miejsce, do którego powinna udać się osoba, która właśnie została bez pracy. * Zgodnie z założeniem, urzędy pracy zostały utworzone po to, by przeciwdziałać bezrobociu w poszczególnych regionach kraju, łagodzić skutki braku pracy oraz odpowiednio gospodarować środkami, które oddano do ich dyspozycji po to, by pomagać najbardziej potrzebującym bezrobotnym.

Czy jednak urzędy pracy wywiązują się ze swych obowiązków i rzeczywiście służą pomocą tym, dla których dobra zostały powołane? A może to po prostu kolejny element biurokratycznej machiny, na który niepotrzebnie tylko wydaje się pieniądze z budżetu państwa?

Wyniki ankiety przeprowadzonej przez serwis Praca.wp.pl nie pozostawiają złudzeń: zdecydowana większość (83 proc.) internautów negatywnie ocenia funkcjonowanie urzędów pracy, twierdząc jednocześnie, że są one zbędnym wydatkiem budżetu państwa.

8 proc. głosujących spodziewałoby się natomiast większej skuteczności, jeśli chodzi o funkcjonowanie tego typu instytucji, nie kwestionuje jednak sensu ich istnienia.

dv5gs7w

Dla 6 proc. osób biorących udział w sondażu, istnienie urzędów pracy jest obojętne, a 2 proc. uważa, że urzędy wywiązują się z obowiązków jakie na nich spoczywają.

W ankiecie wzięło udział 13104 internautów

dv5gs7w
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

Komentarze

Trwa ładowanie
.
.
.
dv5gs7w