Trwa ładowanie...
d3t3pee

Ponad miliard złotych unijnych dotacji w ramach RPO dla Pomorskiego

Marszałek Województwa Pomorskiego Jan Kozłowski podpisał we wtorek w Gdańsku umowy o dofinansowaniu kolejnych projektów w ramach Regionalnego Programu Operacyjnego (RPO) dla województwa na lata 2007-2013.

Share
d3t3pee

Wartość unijnego dofinansowania wszystkich umów zawartych w ramach RPO w Pomorskiem przekroczyła miliard zł. Dotyczą one projektów o wartości 2,2 mld zł.

Dyrektor Departamentu Programów Regionalnych Urzędu Marszałkowskiego w Gdańsku Jan Szymański powiedział PAP, że w Pomorskiem w ramach RPO w latach 2007-2013 zostaną zrealizowane projekty o wartości około 4 mld zł. Rozdysponowano już 60 proc. tej kwoty.

_ Do programu złożono prawie trzy tysiące wniosków, z których tylko około 600 otrzymało dofinansowanie _ - dodał. Pieniądze przeznaczone są m.in. na budowę dróg, rozwój transportu publicznego, kanalizację, wodociągi oraz wspieranie przedsiębiorców.

We wtorek zostały podpisane umowy m.in. na budowę "Filharmonii Kaszubskiej", czyli regionalnego centrum kultury w Wejherowie i Cysterskiego Traktu Rowerowego w gminie Pszczółki oraz budowę dróg i kanalizacji sanitarnej w gminach Pszczółki, Pruszcz Gdański, Szemud, Lichnowy oraz w Gdyni.

d3t3pee

Podziel się opinią

Share
d3t3pee
d3t3pee