Trwa ładowanie...

Popularny lek na trądzik wycofany z obrotu. Problem z dwoma partiami Benzacne

Wady jakościowe dotyczące wyglądu i zawartości substancji czynnej są powodem wycofania z rynku dwóch serii popularnego środka na trądzik. Decyzję w tej sprawie ogłosił we wtorek Główny Inspektorat Farmaceutyczny.
Share
Według producenta Benzacne jest najczęściej sprzedawanym w Polsce preparatem zwalczającym trądzik.
Według producenta Benzacne jest najczęściej sprzedawanym w Polsce preparatem zwalczającym trądzik.Źródło: 123RF
d2w4cgh

O problemach z dwoma seriami żelu Benzcne GIF poinformował producent leku, Takeda Pharma. Wadliwe okazało się opakowanie bezpośrednie.

Wyniki poza specyfikacją w programie ciągłego badania stabilności ww. produktu dotyczyły takich parametrów, jak wygląd żelu oraz zawartość substancji czynnej.

"W związku ze stwierdzeniem wady jakościowej Główny Inspektor Farmaceutyczny podjął z urzędu decyzję o wycofaniu z obrotu na terenie całego kraju ww. serii przedmiotowego produktu leczniczego" - czytamy w komunikacie.

d2w4cgh

Objrzyj: aspiryna nie pomoże na zawał. Lekarze odradzają

Wycofaniu podlegają dwie serie Benzacne: 84398 z datą ważności 04.2019 oraz 399029 z datą ważności 10.2019.

Według spółki Takeda Pharma Benzacne jest najczęściej sprzedawanym w Polsce preparatem zwalczającym trądzik. Dostępny jest bez recepty.

Jest stosowany w leczeniu różnych postaci trądziku pospolitego. Występuje w dwóch stężeniach: słabszym 50mg/g żelu oraz mocniejszym 100mg/g żelu. Substancją czynną Benzacne żel jest nadtlenek benzoilu.

Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl

d2w4cgh

Podziel się opinią

Share
d2w4cgh
d2w4cgh