Trwa ładowanie...
dapvyd5

Porozumienie ws. zwolnień grupowych w zakładach Grupy H+H Polska

7-miesięczne lub 7,5-miesięczne odprawy - w zależności od stażu pracy - otrzymają pracownicy likwidowanych zakładów Grupy Prefabet, należącej od początku lutego do Grupy H+H Polska - producenta betonu komórkowego. Zwolnienia grupowe obejmą 200 osób.

Share
dapvyd5

Dodatkowo - jak poinformował PAP szef Związku Zawodowego Budowalni Waldemar Lider, zgodnie z zawartym porozumieniem, każdy z pracowników będzie miał możliwość skorzystania z finansowanych przez pracodawcę szkoleń aktywizujących, w tym zawodowych.

Dyrektor operacyjny, członek zarządu H+H Polska Sp. z o.o. Wojciech Zdziechowski zaznaczył, że uzgodnienia zawarte w porozumieniu wykraczają poza standardy przewidziane prawem pracy. "W szczególności uwzględniają dodatkowe wsparcie osób z największym stażem pracy w Grupie Prefabet S.A. oraz zrównują uprawnienia pracowników zatrudnionych na czas określony z zatrudnionymi na czas nieokreślony" - wyjaśnił Zdziechowski.

W wyniku planowanej restrukturyzacji zostanie zwolnionych maksymalnie 200 osób. Będą to pracownicy należącego do H+H Polska zakładu w Skawinie (woj. małopolskie) oraz trzech zakładów Grupy Prefabet S.A.: w Świerżach Górnych k. Kozienic (woj. mazowieckie), Długim Kącie k. Biłgoraja (woj. lubelskie) i Wilkasach k. Giżycka (woj. warmińsko-mazurskie). Oprócz pracowników produkcji zwolnione zostaną także osoby zajmujące się administracją, finansami i sprzedażą.

dapvyd5

"Proces zwolnień grupowych jest wynikiem restrukturyzacji koniecznej ze względu na ponoszone przez Grupę Prefabet S.A. przez ostatnie 5 lat straty" - stwierdził Zdziechowski.

W wyniku restrukturyzacji działalność produkcyjna ma być ograniczona do sześciu zakładów. Takie rozwiązanie powinno - zdaniem dyrektora operacyjnego - przynieść pozytywne efekty ekonomiczne pozostałym czynnym zakładom Grupy H+H w Polsce (Grupy Prefabet S.A.: w Redzie, Żelisławicach oraz H+H Polska Sp. z o.o. (w Lidzbarku, Warszawie, Gorzkowicach, Puławach).

Spółka planuje, że w ciągu dwóch najbliższych lat nastąpi wzrost wykorzystania ich potencjału produkcyjnego. W celu osiągnięcia optymalnej organizacji produkcyjnej w zakładach Grupa H+H Polska planuje w latach 2015-2016 zwiększyć poziom wydatków inwestycyjnych o około 11 mln zł.

dapvyd5

Podziel się opinią

Share
dapvyd5
dapvyd5