Trwa ładowanie...
d17gil2

Portfel zamówień Mirbudu wynosi ok. 1,4 mld zł, z czego ok. 0,4 mld zł - na 2015

Warszawa, 22.07.2014 (ISBnews) - Aktualny portfel zamówień Grupy Mirbud wynosi około 1,4 mld zł, z czego około 0,4 mld zł przypada na przyszły rok, poinformował prezes spółki Jerzy Mirgos.
Share
d17gil2

"Aktualny portfel zamówień Grupy Mirbud wynosi około 1,4 mld zł, z czego około 400 mln zł przypada na przyszły rok. Mamy sporo zamówień w zakresie budowy centrów logistycznych, hal przemysłowych, galerii handlowych, obiektów sportowych czy rozbudowy infrastruktury istniejących już zakładów produkcyjnych. Jestem umiarkowanym optymistą, uważam, że lata 2015-2016 będą dla branży pomyślne, szczególnie po złym okresie 2011-2013" - powiedział Mirgos, cytowany przez "Parkiet".

Mirbud planuje też rozbudowę kontrolowanego i zarządzanego przez siebie centrum handlowego Marywilska 44 w Warszawie, podkreśla gazeta.

"W najbliższym czasie spodziewamy się otrzymać ostateczne pozwolenie na budowę, dotyczące około 15 tys. m2 nowej powierzchni. Po uzyskaniu pozwolenia zaczniemy proces komercjalizacji obiektu, z przeznaczeniem głównie na sklepy z branży budowlano-ogrodniczej, ale także RTV" - zapowiedział prezes, dodając, że liczy na to, iż wiosną przyszłego roku centrum powinno już funkcjonować.

d17gil2

Inwestycja pochłonie około 20 mln zł, z czego 80% będzie finansowane długiem bankowym, podał "P".

Odnosząc się do planowanego przejęcia Expo Areny - właściciela centrum targowo-wystawienniczego w Ostródzie - Migros powiedział, że liczy, iż wyniki tej spółki grupa będzie konsolidować od początku 2015 r.

"W bieżącym roku Expo Arena będzie mieć ponad 15 mln zł przychodów. W przyszłym zakończy się II etap inwestycji, polegającej na znacznej rozbudowie powierzchni. Myślę, że spółka będzie w stanie pokazać za 2016 r. 30 mln zł przychodów, a rentowność netto powinna wynieść ponad 15% - szacuje Migros.

Pod koniec czerwca br. Mirbud złożył wniosek do Urzędu Ochrony Konkurencji i Konsumentów (UOKiK) o zgodę na przejęcie kontroli nad spółką Expo Arena.

d17gil2

Na początku czerwca zarząd Mirbudu podjął uchwałę w sprawie emisji do 0,5 mln trzyletnich obligacji serii A o łącznej wartości nie wyższej niż 50 mln zł. Środki z emisji zostaną przeznaczone m.in. na nabycie spółki Expo Arena.

Mirbud S.A. działa przede wszystkim jako generalny wykonawca lub generalny realizator we wszystkich segmentach budownictwa. Od 2008 r. spółka jest notowana na warszawskiej giełdzie. Skonsolidowane przychody ze sprzedaży sięgnęły 937,30 mln zł w 2013 r.

(ISBnews)

d17gil2

Podziel się opinią

Share
d17gil2
d17gil2